Przejdź do treści

220 projektów w pierwszym konkursie 1.1 POPC po pozytywnej ocenie formalnej

Data: 2016-06-28 02:38:00
220 projektów w pierwszym konkursie 1.1 POPC po pozytywnej ocenie formalnej

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, poinformowała, że Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę formalną projektów zgłoszonych w ramach konkursu dla działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Spośród 287  złożonych wniosków o dofinansowanie do oceny merytorycznej skierowano 220 projektów.

Skierowane do oceny merytorycznej projekty opiewają na sumę ponad 1,6 mld zł (wkład własny i dofinasowanie). W ramach tego konkursu na dofinasowanie przewidziana jest kwota około 600 mln zł. Podczas prowadzonej obecnie oceny merytorycznej w obszarach, na których złożono więcej niż jeden wniosek, decydować będzie przyznana podczas oceny punktacja.

W konkursie wystartowali duzi operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak Orange, T-Mobile czy Multimedia. Orange Polska złożył wnioski o wsparcie 8 projektów o łącznej wartości nieco ponad 50 mln zł. T-Mobile złożyło trzy wnioski  na kwotę 32 mln zł, a Multimedia Polska Infrastruktura – dwa wnioski na 16 mln zł. Siedem wniosków na kwotę blisko 50 mln zł złożył Spray, spółka z grupy Vectry, a Toya z Łodzi trzy wnioski na kwotę około 44 mln zł. Trzy projekty chciałby zrealizować Hyperion o łącznej wartości około 22 mln zł

Aktywni byli też operatorzy ISP, którzy realizowali już sporo projektów w ramach 8.4 POIG, jak Zicom, Protnet czy spółki z grupy Multiplay w Opolskiem.

Na złożenie wniosków decydowały się też firmy wyspecjalizowane w budowie infrastruktury, jak PBT Zachód, Teeldom a nawet Przedsiębiorstwo Miejskie Mzum.pl z Dąbrowy Góniczej.

Wiadomo też, że niektóre z firm składały wnioski przez spółki celowe. 

Prowadzona weryfikacja merytoryczna ma się zakończyć 9 lipca.

Źródło: CPPC, własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

POPC, CPPC, konkurs, ocena formalna, lista, dotacje

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie