Przejdź do treści

10 kolejnych miast będzie w zasięgu FTTH Orange

Data: 2016-04-29 10:56:00
Aleh Datskevich / Photogenica

Orange zainwestuje w szybkie optyczne stacjonarne łącza w kolejnych  dziesięciu  miastach Polski  - informuje Rzeczpospolita. 

Według informacji gazety będą to Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Olsztyn, Radom, Rzeszów, Toruń i Włocławek.

Ze światłowodowego dostępu do internetu pozwalającego na ściąganie plików z prędkością do 100,300 i 600 megabitów na sekundę korzystało w marcu 27 tys. abonentów telekomu. To na razie niewiele, ale przybywa ich coraz szybciej.

W tym roku  Orange zasięgiem sieci FTTH objął do tej pory dodatkowych 102 tys. gospodarstw domowych, rozwijając zasoby do 818 tys. gospodarstw. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku sieć powstawała głównie w czterech miastach: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. W sumie jednak sieć światłowodowa dostępna jest już w 16 miastach Polski. W 12 dostępny jest najszybszy stacjonarny internet do 600 Mb/s.

Coraz częściej  klienci łączy starszego typu rezygnują z nich na rzecz nowoczesnych łączy optycznych. Podstawową barierą w pozyskaniu klientów internetu światłowodowego jest to, że są związani umowami lojalnościowymi z dotychczasowymi operatorami.

Telekom zapowiada także uatrakcyjnienie oferty światłowodowej. Obecnie sam internet optyczny to miesięczny koszt od 60 do 109 zł w umowie na 24 miesiące.

Źródło: Rzeczpospolita 

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

światłowody, inwestycje, Orange, FTTH

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie