Przejdź do treści

FTTH Conference 2015 w Warszawie

Dwunasta edycja Konferencji FTTH odbyła się w Warszawskim Centrum EXPO XXI pryz ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14 w dniach 10–12 lutego 2015 roku.  Temat przewodni konferencji  było hasło „Creating a Connected Continent”.

Na konferencji przedstawiony był m.in. ranking FTTH, z którego  wynika, że na kontynencie europejskim jest obecnie 14,5 miliona abonentów sieci FTTH/B. Zestawienie to nie uwzględnia Rosji i Ukrainy, które łącznie powiększyłyby tę liczbę o kolejne  14,8 milionów gospodarstw domowych (dane: „FTTH market panorama”, opracowane dla FTTH Council Europe przez IDATE).

Kolejna, 13. już edycja konferencji FTTH, odbędzie się w Luksemburgu w dniach 16-18 lutego 2016 roku Firma Huawei zaprezentowała rozwiązania optycznej sieci dystrybucyjnej ODN oraz podsumowała efekty wdrożenia pierwszej na świecie komercyjnej sieci hybrydowej Konferencja FTTH to także okazja dla firm z branży do zaprezentowania swej oferty W programie tegorocznego spotkania znalazło się 14 sesji tematycznych Stoisko UKE i Ministerestwa Administracji i Cyfryzacji na konferencje FTTH Rozwój infrastruktury światłowodowej będzie prowadzić do dalszego wzrostu gospodarczego i przyczyni się do polepszenia jakości życia, umożliwiając działanie usług takich jak e-biznes, e-zdrowie, telepraca czy e-learning – podkreśliła Magdalena Gaj, prezes UKE podczas otwarcia konferencji Konferencję FTTH otworzył Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji W konferencji wzięło udział blisko 3000 osób z 85 krajów oraz 95 wystawców Konferencja FTTH, łącząca nowoczesne targi z networkingiem i dostępem do unikalnej wiedzy, jest największym wydarzeniem branży Internetu światłowodowego na świecie W pierwszym dniu konferencji odbywały się warsztaty na tematy związane z technologią światłowodową i różnymi aspektami jej wdrażania oraz upowszechniania

konferencja, FTTH Conference

przeczytaj_tresc_ponownie