Przejdź do treści

Forum wyszukaj na forum

 
awatar_uzytkownika_o_nazwie :'PM'
PM Postów na forum - 6
  • Wpis edytowano 2016-04-20 18:53:10 (PM)

Odp: FTTH- budowa niezgodnie z wymaganiami

2016-04-20 18:41:34
Jeśłi montuje sie nowa instalację to albo to jest remont albo modernizacja budynku. Innego zastępczego słowa nie widze. jak to sie nazywa na projektach tych instalacji? Budową oczywiście, podlegającą wpisowi do KOB , o dokonanej modernizacji budynku lub remontu . Przypominam że w rozporządzeniu tym dano wytyczne w stosunku do innych sieci i instalacji. Jeśłi ktoś przebudowuje np. instalację gazową to nie budują ją wg starych standardów a nowych w istniejącym budynku. Więc po co się oszukujemy panowie. Próbuje się tu nazwać metną wodę czystą mieralną a tak nie jest, Łamane sa ewidentnie przepisy.

A kto pamieta kulisy powstania nowego rozporzadzenia dotyczacego budynków... to wie że zasadniczo powodem powstania tego nowego rozporzadzenia były:

1. Prośby deweloperów aby ustandaryzować instalacje jakie maja być budowane w domach tak by operataorzy telekomunikacyjni nie robili bałaganu budując sowje prowizory.

Drugim powodem było danie równych szans wszystkim starajacym się o dofinansowanie przedsiębiorcom telekomunikacyjnym ,aby dokonywali wyceny wg ustalonych jednolitych zasad.

A jaki mamy efekt? Częśc operatorów wygryzła innych stosując inne wyliczenia. Nie na 100% a na 50-60% zpaotrzebowania na włókna dla danego budynku. 

Wyobraźmy sobie antenowa instalację zbiorczą którą buduje się 50%? Jaki to miałoby sens?

przeczytaj_tresc_ponownie