Przejdź do treści

ścieżka dostępu

Jesteś tutaj: Strona główna > Blogi użytkowników
2021-01

Szerokim pasem

2012-01-23 03:05:09

Anonymous czyli "sprawa rozwojowa"

Od wielu lat, a właściwie dla przypomnienia, pokoleniu X, od 1989 roku, sprawa AKT jest w Polsce szczególnie popularna i budzi nieprzerwanie skrajne opinie.

W ostatnich godzinach ACTA objawiły się  ponownie. Niemal z mocą listy posła Macierewicza atakują nas w każdym przekazie informacyjnym mediów tradycyjnych i elektronicznych. Mam jednask nadzieję, że tym razem państwo zda egzamin lepiej niż w pamiętnym 1992 roku.

Anonymous Polska przedłuża akcję blokowania stron rządowych do 26.01.2012 i grozi... upublicznieniem AKT, jak czytamy w http://fakty.interia.pl/polska/news/anonymous-grozi-polskim-politykom,1749701,3.

Sprawa je

 

Rozwój wydarzeń będziemy skrupulatnie śledzić, bo ma kluczowe znaczenie w batalii o szerokopasmowy Internet, w kraju stale rozwijającym się jakim jest Polska.
2012-01-21 22:49:33

Z ostatniej chwili: atak na domeny gov.pl?

TVPInfo podał przed chwilą (2012-01-21, 22:54) informację, że domeny gov.pl zostały zaatakowane przez hakerów, ABW pracuje nad lokalizacją i usunięciem problemu.

UKE.gov.pl --działa

MAC.gov.pl -- działa

itd. -- wszystkie OK

 

a więc co jednak nie działa:

kprm.gov.pl -- nie działa.

i premier.gov.pl

 

TVPInfo podaje, że sprawę kontroluje bezpośrednio pan minister Michał Boni.
2012-01-20 04:30:16

Oficjalne otwarcie nowej odsłony Portalu Polska Szerokopasmowa

2012-01-20

Jak zapewne wiecie już z innych źródeł, Pani Prezes Anna Streżyńska na Debacie organizowanej w ostatnią środę przez UKE w sprawie Kanałów technologicznych w drogach ogłosiła oficjalnie przekształcenie dotychczasowego Krajowego Forum Szerokopasmnowego w nowy portal Polska Szerokopasmowa i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa, wymiany poglądów i przekazywania swoich propoycji przy wykorzystaniu mechanizmów społecznościowych przygotowanych w nowym serwisie.

Trzymam kciuki za rozwój tej nowej, moim zdaniem potrzebnej naszemu telekomunikacyjnemu środowisku inicjatywy. Skromnie pozwalam sobie jednak zaproponować i mam nadzieję, że głos zostanie wysłuchany, aby oficjalne Internetowe otwarcie zrobić, jeżeli nie w realu to wirtualnie  z nieco większą "pompą".
2012-01-18 09:26:53

Bramka wjazdowa

2012-01-18

Jest. Mijamy pierwszą bramkę kontrolną i wjeżdżamy na nasz nowy szeroki pas.

Skojarzenie z aktualnym stanem polskiej sieci drogowej jak najbardziej właściwe. "Polska w budowie". Zamiast stać, z boku i opierać się o przysłowiową łopatę dołączajmy do budowniczych.

W założeniu, blog ten ma być agorą a zarazem hyde-parkiem dla Polski szerokopasmowej. Podróżując przez Polskę postaram się przybliżyć problemy budowy społeczeństwa informacyjnego oczami beneficjentów i użytkowników środków publicznych i tzw. europejskich. Spojrzeć z dołu, od przedszkolaka i pochylić się z perspektywy siwych włosów na głowie seniora.

Trzymajcie więc kciuki aby autorowi nie zabrakło wytrwałości i systematyczności w zapisach.

Wrzucamy pierwszy bieg i w drogę. Na razie przepisowe 50 km/h, ale... przyspieszymy.

przeczytaj_tresc_ponownie