Przejdź do treści

ścieżka dostępu

Jesteś tutaj: Strona główna > Blogi użytkowników
2020-10

FTTH Newsfeed

2018-02-14 12:53:48

Geckonet buduje sieć światłowodową na pomorzu

W zdecydowanej większości mieszkańcy polskich miast mają dostęp do wielu usługodawców zajmujących się dostarczaniem Internetu szerokopasmowego. Problem z dostępem do szybkiego Internetu występuje kiedy mieszkamy w mniejszych miasteczkach oraz na wsi, gdzie z zapewnieniem dostępu do Internetu wysokich przepustowości nie jest już tak różowo. Na szczęście w ostatnich latach zaczyna się to zmieniać, bowiem co i raz słyszy się o inwestycjach w sieć światłowodową, bardzo często w technologii FTTH (Fiber to the home).

Na pomorzu swoją batalię o zapewnienie dostępu do sieci światłowodowej jak największej liczbie mieszkańców prowadzi Geckonet – operator telekomunikacyjny z siedzibą w Nowem (powiat świecki). Niedawno operator uruchomił na swojej stronie zapisy na światłowód, gdzie tak naprawdę po łącze światłowodowe mogą się zgłaszać mieszkańcy nawet najmniejszych miejscowości z powiatów starogardzkiego, tczewskiego, kwidzyńskiego, świeckiego i grudziądzkiego. W przypadku dużego zainteresowania ze strony lokalnej społeczności, Geckonet wciągnie wybraną lokalizację do planów budowy sieci światłowodowej, a stąd już tylko krok do Internetu o przepustowości nawet 600 Mbit/s.

5aaacf8982550150fde88db29d1d3f26_orig.jpg

W chwili obecnej firma Geckonet uruchomiła już światłowód w Nowem, Gniewie oraz Starogardzie Gdańskim, cały czas poszerzając zasięg FTTH we wspomnianych miejscowościach. W niedługim czasie światłowód operatora zadebiutuje także w Grudziądzu, Pelplinie oraz innych miejscowościach.

Internet światłowodowy to nowa jakość korzystania z globalnej sieci: szybszy transfer przychodzący i wychodzący, możliwość oglądania wideo w rozdzielczości 4k, granie w gry online bez zakłóceń, przeglądanie stron internetowych szybciej niż kiedykolwiek.

przeczytaj_tresc_ponownie