Przejdź do treści

ścieżka dostępu

Jesteś tutaj: Strona główna > Blogi użytkowników
2020-10

O podróżach

2018-06-20 21:32:48

Ciekawostki ze świata

Chiny to niesamowity kraj. Każdego roku ściąga do coraz większą sumę wędrowców. Zaznajom nowe wcześniej nowinki o tym właśnie mocarstwie.

W trakcie tworzenia jedzenia czy toż w apartamentu, bądź restauracji mięsiwo nie jest pozbawiane chrząstek, albo kości. Jego obróbka dzieje sie świeżo na talerzu, a zwyczajnie w jamie doustnej wcinającego. Ów, jak rozpozna dowolną kosteczkę, wyciąga ją spośród ust oraz odkłada na stół. Nie na talerz, albowiem z jakiego argumentu?

Nie od dziś wiadomo, iż Chińczycy spożywają psy. Nie jest jednak prawdą, iż wolno go dostać na dowolnym rogu - w rzeczywistości knajpek serwujących danie z pieska istnieje niewiele. W tym kraju podaje się praktycznie cokolwiek - koty, tasiemce, tygrysy, jednakowoż nie małpy. Czemuż? Wedle Chińczyków są one wysoce bliskie do mężczyzn.

Jajca prawiczków toteż dobry rarytas (wedle Chińczyków oczywiście) i historyczna strawa w miasteczku Dongyang. Jakże toż się sprawia? Toż oczywiste. Należy skolekcjonować mocz od młodzieńców poniżej 10 roku życia, zaś potem ugotować w nich jaja. Tak przyrządzone jajko wolno zdobyć za 1,5 yuana. W zamierzchłych periodach poddani tegoż osiedla przewidywali, iż jajca potrafią ograniczyć gorączkę cielska, ulepszyć obieg krwi oraz ogólnie rozruszać ciało.

Wszyscy znamy przeznaczenie okienkiem McDrive - podjeżdżamy autobusem, najmujemy żywienie oraz wychodzimy do domu, ażeby spożyć jadalnego burgera. Ale nie w Chinach. Tu większość pań robiąca zlecenia w okienku McDonald, po otrzymaniu posiłku udają się do środka fastfooda, aby go pochłonąć. Jasne, prawda?
Flaga Chin w kształcie prostokąta składa się z pięciu gwiazdeczek umieszczonych w lewym wzniosłym narożniku na brunatnym polu. Czerwona barwa zwraca się do rewolty, jednak ma zarówno odnosić się do typowego zastosowania owego odcienia przez Chińczyków i symboliki rodziny Han. Pięć pięcioramiennych gwiazdek w pozłacanym tonie, ma odnosić się do kultury znaczenia tejże cyfry w owym kraju. Jedna spośród gwiazdek jest większa, następne cztery osłaniają ją. Mają one symbolizować integralność sfer obywatelskich ludu mandaryńskiego - inteligencji, rolników, mundurowych i drobnej burżuazji z stanowiskami socjalistycznymi. Flaga została wprowadzona wraz z założeniem Chińskiej Republiki Ludowej - 1 października 1949 roku.

Szkocja toż malownicze położenie, które warto wizytować. Jednakże przed wizytą warto zapoznać się z nowinkami związanymi z owym terenem. Oto poniektóre spośród nich.

Greyfriars Bobby toż najsławniejszy czworonóg w Szkocji, zna go właściwie każdy. Jego gospodarzem był John Gray sadownik, który nie mógł znaleźć służby w fachu i zatrudnił się jako dzielnicowy. W pracy wspierał mu naturalnie jego czworonogi kumpel. 5 lutego 1858 roku John odszedł na tuberkulozę i od owego dnia przez kolejne 14 latek jego sarkofag był systematycznie wizytowany przez pieska. Początkowo patron mogilnika próbował go przepłoszyć, ale widząć, iż pies nie daje za wygraną, zdecydował go dokarmiać oraz dać schronienie. Sylwetka czworonoga wywoływała zachwyt współmieszkańców Edynburga. Na tymże samym mogilniku co John pochowano także psa oraz zbudowano mu posąg.
Gretna Green to średnie szkockie miasto będące obok krawędzi z Anglią. Niegdyś dokonywały się w niej tajemne zaślubiny. Wszystko za rzeczą ustalonego w 1753 roku prawa w Anglii odmawiającego zaślubin parom poniżej 21 roku bez dokładnej świadomości rodzicieli. Ukaz tenże nie działał jednak w Szkocji, do której przemierzały zakochane dwójki. W 1857 roku Szkoci nieco utrudnili egzystowanie rozkochanym wdrażając prawo wcześniejszego 3-tygodniowego pobyty w ich regionie. Mimo że okresy się odmieniły - przepisy także - to do Gretna Green ciągle przyjeżdża tysiące par zamiarem zawarcia kontraktu małżeńskiego bądź odtworzenia przysięgi.

W regionie tymże bez problemu napotkasz mężczyznę z rudawymi włoskami. Co więcej, Szkocję zamieszkuje wiele rudowłosych niż w jakimkolwiek innym kraju.

Prawda, iż owe nowinki o Szkocji zdołają zdumieć? Oto finalna związana z chorągwią owego kraju.

Szkocja posiada dwie chorągwie. 1 spośród nich składa się z bladego krucyfiksu na lazurowym tle. Toteż 1 spośród najstarszych flag na świecie. Zgodnie z historią związaną z opiekunem Szkocji św. Andrzejem na indywidualne życzenie pozostał on ukrzyżowany na krzywych belkach. Kształt ów nie był nieprzewidywalny - nie miały one przypominać religijnego krzyża, na którym umarł Chrystus.Druga flaga Lion Rampant potrafi być użyta jedynie przez uczestników rodziny królewskiej. Flaga stanowi znak Szkocji - lwa (w roku 1165 Wilhelm I Lew zadecydował o wymianie wzoru z dzika na lwa) otoczonego piękną bordiurą.

Warto spostrzec: https://rzucijedz.pl/

Tajlandia toż obecnie stosunkowo popularny kierunek krajoznawczy. Warto zgłębić nowinki o owym regionie nim się do niego pojedziemy, zaś faktycznie warto je wiedzieć.
Tajscy policjanci dopuszczający się słabszych oszustw lub po prostu ochraniający się nieadekwatnie otrzymują różaną wstążkę Hello Kitty, którą przez kilka dzionków muszą dźwigać na wewnętrznym ramieniu. Uczciwe upomnienia miały zaprzestać działać, więc Hello Kitty stawał się oryginalnym znakiem napiętnowania niepokornego mundurowego. Przekazanie różanej taśmy ma wzbudzić u takiej jednostki poczucie odpowiedzialności również obciachu, a dodatkowo powstrzymać analogicznego zachowania w przyszłości.
Pod sensem prawnym prostytucja w Tajlandii jest niezgodna, jednak prawo w tejże materii jest sporadycznie egzekwowane. Liczba pań świadczących uprzejmości płciowe ciągle się transformuje - kalkuluje się, iż choćby milion kobiet może oferować swoje ciało.

Będąc w przedmiocie prostytucji - światowa metropolia seks-turystyki znajduje się właśnie w Tajlandii. Mieszcząca się w drodze 130 km od stolicy Pattaya skupia żądnych erotycznych przeżyć z całego świata. Podczas pewnego spaceru główną ścieżką Walking Street można dosłyszeć dziesiątki łóżkowych ofert. O zawiadomieniach na ping-ponga teraz nie wspominamy.
Skazańcy w owym terenie mają nadzieję wcześniejszego odejścia więzienia zdobywając udział w pojedynku "Prison Fight", mianowicie bitwy z zewnętrznymi walczącymi. Skazani, którzy pokonają w turnieju dostają pieniądze i mają okazję zminimalizowania własnego werdyktu.

Od niedawna wprowadzono dekret dopuszczający na skazanie transportowca zatrzymanego na podróży pod wpływem spirytusu na pracę w trupiarni. Ma toż być ripostę na coraz wyraźniejszą sumę incydentów samochodowych stworzonych przez pijanych automobilistów. Motyw jest jednoznaczny - wartość unaocznienia automobiliście, jakie mogą być rezultaty jego niepoważnego zachowania.

Tajowie są szczęśliwymi gośćmi. Chodząc po ścieżce praktycznie każdy się uśmiecha. Twierdzą oni, że byt jest po to, aby wykorzystywać z niego frajdę.

przeczytaj_tresc_ponownie