Przejdź do treści

Artykuły

Anatolii Babii / Photogenica

Operatorzy zarabiają coraz więcej na mobilnym internecie

Rynek internetu mobilnego w Polsce w Polsce dynamicznie rośnie i ma dobre perspektywy przed sobą. Do tej pory wzrosty te nie rekompensowały operatorom spadków z innych usług, ale to ma się szansę zmienić – uważają rynkowi analitycy.  

czytaj: Operatorzy zarabiają coraz więcej na mobilnym internecie

36clicks Photogenica

Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

Utrzymanie niezawodnego dostępu do usług IT wymaga ciągłej kontroli poprawności pracy wszystkich elementów firmowej infrastruktury. Informacje otrzymywane z narzędzi do monitoringu sprawiają, że działy informatyki dysponują pełnym obrazem jakości i dostępności świadczonych usług. Dlaczego więc w Polsce małe i średnie, a czasami nawet i duże przedsiębiorstwa lekceważą temat zintegrowanego monitorowania sieci i bardzo rzadko inwestują w profesjonalne rozwiązania zajmujące się tą kwestią, polegając raczej na intuicji swoich administratorów, którzy muszą sobie radzić z kilkunastoma nawet narzędziami? 

czytaj: Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

Na nieefektywnym podziale pasma 800 MHz LTE stracą klienci i rynek - przekonuje firma kosnulitngowa EY. Problem w tym, że interesy operatorów w tej kwestii bardzo się różnią. 

czytaj: Jak efektywnie zagospodarować pasmo 800 MHz?

POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad zmianami w  Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Jednym z priorytetów resortu będzie podłączenie do bardzo szybkiego internetu 32 tys. szkół w około 20 tys. lokalizacji. Zadnie to zostanie uwzględnione przy ustalaniu zasad w drugim konkursie POPC na budowę sieci – zapowiada minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

czytaj: POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

fbmadeira / Photogenica

Usługi data center w Polsce ciągle na fali

Rynek centrów danych w Polsce rośnie w tempie dwucyfrowym i stale przybywa przestrzeni w komercyjnych obiektach. Napędzają go takie czynniki jak: rosnący popyt i podaż, spadek cen usług infrastrukturalnych, wzrost wykorzystania Internetu czy coraz większe zapotrzebowania na rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo ICT.

czytaj: Usługi data center w Polsce ciągle na fali

O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

W Polsce operatorzy w najbliższej przyszłości nie będą raczej wykorzystywać nielicencjonowanego pasma 5 GHz do świadczenia usług LTE. Najwcześniej stanie się to w perspektywie 3-5 lat - mówili podczas konferencji PLNOG w Warszawie uczestnicy dyskusji o w przyszłości Wi- Fi.

czytaj: O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

Edyta Pawlowska / Photogenica

Jak z Internetu korzystają Polki

Jak wynika z raportu „Agentki Cyfrowej Zmiany: Kompetencje cyfrowe kobiet w Polsce” Laboratorium Gospodarki Cyfrowej DELab Uniwersytetu Warszawskiego, aż 58 proc. Polek  z grupy wiekowej 55+ nigdy nie korzystało z komputera. To jeden z najsłabszych wyników w Europie, jednak kobiety są pod tym względem i tak nieznacznie lepsze od polskich mężczyzn. Na szczęście, sytuacje ratuje młode pokolenie – 88 proc. kobiet w wieku 16-24 korzysta  z komputera codziennie, co stanowi wynik najlepszy w Unii Europejskiej. 

czytaj: Jak z Internetu korzystają Polki

Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Regionalna sieć w województwie śląskim startuje z usługami w tym miesiącu. Budowa sieci została zakończona w grudniu 2015 r., a całość sieci przekazana operatorowi infrastruktury w końcu lutego 2016 r.

czytaj: Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Za kilka lat Netia będzie mieć najnowocześniejszą infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce – zapowiada zarząd spółki. I przekonuje, że operator nie boi się ani konkurencji Orange, ani kablówek.

czytaj: Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Transformacja cyfrowa w Polsce musi przyspieszyć

Transformacja cyfrowa w Polsce musi przyspieszyć

Polska pod względem rozwoju usług cyfrowych w sektorze prywatnym, kompetencji pracowników i jakości e-government sytuuje się dopiero na 28. pozycji na 30 badanych krajów Unii Europejskiej. Dobrą wiadomością jest jednak, że jesteśmy jedną z najszybciej cyfryzujących się gospodarek (4. miejsce na 30 badanych krajów) – wynika z raportu ”Czas na przyspieszenie. Cyfryzacja Gospodarki Polski”, przygotowanego przez Politykę Insight na zlecenie ThinkTankCyfrowy.pl.

czytaj: Transformacja cyfrowa w Polsce musi przyspieszyć

przeczytaj_tresc_ponownie