Przejdź do treści

Artykuły

KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

Komisja Europejska wierzy, że publiczne darmowe hotspoty mogą pobudzić popyt na szybkie łącza i chce wesprzeć lokalne społeczności w Unii Europejskiej  kwotą 120 mln euro na uruchomienie takich punktów. Do publicznych konsultacji obecnie trafił projekt rozporządzenia Rady i Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.

czytaj: KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

Komisja Europejska ma wątpliwości w kwestii rozdziału pasm LTE w Polsce

Komisja Europejska ma wątpliwości w kwestii rozdziału pasm LTE w Polsce

Komisja Europejska rozpoczęła procedurę przeciwko Polsce w związku z przyznaniem bez aukcji częstotliwości superszybkiego internetu LTE spółce Sferia.  Ministerstwo Cyfryzacji i Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewniają, że na pewno będą współpracować z KE, by rozwiać jej wątpliwości w tej sprawie.

czytaj: Komisja Europejska ma wątpliwości w kwestii rozdziału pasm LTE w Polsce

Kirill Makarov / Photogenica

Drugi konkurs POPC na dofinansowanie budowy sieci ogłoszony

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło drugi konkurs w ramach I Osi priorytetowej POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” dla Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. W puli jest  3 mld  zł na  dofinansowanie planowanych inwestycji infrastrukturalnych.

czytaj: Drugi konkurs POPC na dofinansowanie budowy sieci ogłoszony

Photogenica

GUS: W ubiegłym roku rynek Internetu w Polsce rósł głównie dzięki sieciom mobilnym

W ubiegłym roku przybyło w Polsce milion użytkowników mobilnego Internetu, a ilość danych przesłanych przez klientów tych sieci wzrosła ponad dwukrotnie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

czytaj: GUS: W ubiegłym roku rynek Internetu w Polsce rósł głównie dzięki sieciom mobilnym

Dario Lo Presti / Photogenica

Czas stabilizacji

Stagnacja - tak najkrócej można określić sytuację rynku stacjonarnych szerokopasmowych łączy internetowych, gdy patrzymy na zmianę ich liczby w ostatnich miesiącach. Jednak spojrzenie na poszczególne segmenty rynku pozwala stwierdzić, że gdy jedni zyskują klientów, to drudzy ich tracą.

czytaj: Czas stabilizacji

adrianhancu / Photogenica

KE chce nowego ładu i szybszych inwestycji na rynku telekomunikacyjnym

Komisja Europejska w ubiegłym tygodniu przedstawila plan reformy przepisów dotyczących telekomunikacji, która ma ułatwić inwestycje w tym sektorze oraz zapewnić powszechny dostęp do internetu, w tym do szybkiej sieci bezprzewodowej.

czytaj: KE chce nowego ładu i szybszych inwestycji na rynku telekomunikacyjnym

Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Oprogramowanie wymuszające okup (tzw. ransomware) staje się jedną z ulubionych broni cyberprzestępców, bo bardzo efektywnie zapewnia zyski. Analitycy rynku cyberbezpieczeństwa odnotowują, że aktywność tego typu ataków od dłuższego czasu nasila się i trend ten prawdopodobnie utrzyma się w najbliższym czasie.


czytaj: Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

Korzystanie z hotspotów stało się powszechne. Gdy przebywamy w hotelu, restauracji, czy też w centrum miasta lub w biurze, oczekujemy bezproblemowego logowania i dostępu do szerokopasmowej transmisji i chętnie korzystamy z obecnych tam sieci Wi-Fi. Coraz częściej technologia ta jest jednak też wykorzystywana jako narzędzie  spersonalizowanego marketingu, choć w Polsce jeszcze stosunkowo rzadko.

czytaj: Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

Internet jak oferta Biedronki, czyli krynickie dyskusje o sieciach szerokopasmowych

Internet jak oferta Biedronki, czyli krynickie dyskusje o sieciach szerokopasmowych

Podczas Kongresu Ekonomicznego w Krynicy Zdroju w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem Better Connected Digital Poland 2020, które w całości było poświęcone  zagadnieniom związanym z rozwojem sieci szerokopasmowych oraz ich wpływowi na gospodarkę i budowanie społeczeństwa cyfrowego, dyskusje prowadzili przedstawiciele rządu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Instytutu Łączności oraz prezesi firm z sektora telekomunikacyjnego.

czytaj: Internet jak oferta Biedronki, czyli krynickie dyskusje o sieciach szerokopasmowych

Drugi konkurs POPC na budowę sieci we wrześniu, a w 2018 r. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Drugi konkurs POPC na budowę sieci we wrześniu, a w 2018 r. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Ministerstwo Cyfryzacji podtrzymuje, że jeszcze we wrześniu ogłosi drugi konkurs na dofinasowanie budowy sieci ostatniej mili w ramach konkursu 1.1 POPC. Priorytetowo ma być trakkowane podłączenie szkół do Internetu o przepływności co najmniej 100 Mb/s. Resort szacuje, że dzięki temu konkursowi takim łączem podłączone zostanie ok. 10,5 tys. lokalizacji, gdzie znajdują się placówki edukacyjne.

czytaj: Drugi konkurs POPC na budowę sieci we wrześniu, a w 2018 r. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

przeczytaj_tresc_ponownie