Przejdź do treści

Wrota Mazowsza z e-usługami

Data: 2014-06-09 08:42:00
Wrota Mazowsza z e-usługami

Własne konto użytkownika oraz możliwość składania pism urzędowych, wyszukiwania ofert inwestycyjnych i wydarzeń kulturalnych online to tylko niektóre funkcjonalności portalu Wrota Mazowsza. Pod tym adresem oprócz serwisu mapowego będzie dostępny również system e-urząd, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Mazowsza, w tym m.in. przedsiębiorcy.

System e-urząd przede wszystkim pozwoli mieszakńcom Mazowsza na zdalne załatwianie spraw. Wszystko dzięki portalowi interesanta z elektroniczną skrzynką podawczą, formularzami elektronicznymi i podsystemem płtności elektronicznych, które będą dostępne pod adresm www.wrotamazowsza.pl.

–  Są już wszystkie narzędzia, aby uruchomić takie usługi w naszych gminach. Zależy to wyłącznie od decyzji wójtów, burmistrzów i prezydentów. Mamy nadzieję, że skłonimy władze lokalne do uruchomienia takich usług w całym województwie – mówi Krzysztof Mączewski geodeta województwa mazowieckiego, dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Podczas konferencji na temat elektronicznej administracji na Mazowszu przedstawiono funkcjonalności portalu Wrota Mazowsza. Konferencja „Mazowieckie Spotkania z E-administracją” to wstęp do cyklu seminariów dotyczących rozwoju elektronicznej administracji w samorządach z terenu województwa mazowieckiego. Mazowsze stawia z jednej strony na cyfryzację danych (w tym danych przestrzennych), z drugiej – na rozwój e-usług skierowanych do mieszkańców. Wiąże się to również z takimi inwestycjami, jak budowa infrastruktury informatycznej (szerokopasmowego Internetu) oraz podnoszeniem kompetencji mieszkńców m.in. urzędników.

Niektóre samorządy mają już za sobą etap wdrażania usług elektronicznych – to gmina Lesznowola oraz powiat wyszkowski.    

– Administracja publiczna, w tym administracja samorządowa musi być nowoczesna. Jest to przede wszystkim fantastyczna oferta dla naszych mieszkańców, ale również – szacunek dla czasu, transparentność budowania relacji między mieszkańcem a urzędem oraz ochrona środowiska – podkresla Maria Jolanta Batycka-Wąsik wójt gminy Lesznowola.

Źródło: Urzędu Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

e-usługi, e-administracja, Mazowsze, mazowieckie, Wrota Mazowsza

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie