Przejdź do treści

Rusza tydzień kodowana

Data: 2016-10-14 19:41:00
Rusza tydzień kodowana

Wielkie święto kodowania rozpocznie się 15 października. To cykl imprez związanych z nauką programowania i kodowaniem. Aby wziąć w nim udział nie trzeba umieć programować. Wystarczy chcieć się uczyć i uczestniczyć w zdarzeniach przygotowanych z tej okazji.

Polska już pokochała kodowanie - podczas ubiegłorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania, zorganizowano ponad 2200 wydarzeń. W tym roku tych wydarzeń będzie znacznie więcej, bo nauka w tej dziedzinie to przyszłość. To szansa dla dzieci i młodzieży. Nowoczesne społeczeństwo musi umieć korzystać z dóbr cyfrowego świata świadomie i bezpiecznie, a uczestnicy organizowanych wydarzeń zdobędą umiejętności, które pomogą im w lepszym wykorzystaniu możliwości, jakie daje współczesna technologia. To przyszłość, którą warto zacząć tworzyć już dzisiaj. 

Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 4 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory europejskie państwa tworzą społeczność organizującą wydarzenia związane z programowaniem. 

W ramach tegorocznego Code Week resort cyfryzacji uruchomił bezpłatne warsztaty prowadzone przez Mistrzów Kodowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Do 22 października każdy może wziąć w nich udział. A 19 i 20 października Instytut Badawczy NASK organizuje warsztaty kodowania transmitowane online do ponad stu szkół w całej Polsce. 

W zajęciach online mogą uczestniczyć całe klasy. Dodatkowo przygotowane zostały zajęcia popołudniowe dla uczniów przebywających w świetlicy oraz tych, którzy przychodzą do szkoły na późniejszą zmianę. Dla najmłodszych specjaliści przygotowali zabawy logiczne, dla starszych - poważniejsze próby kodowania gier i programów komputerowych. Będzie też specjalny wykład dla nauczycieli. 

Od 17 do 22 października w Ministerstwie Cyfryzacji przy ul. Królewskiej w Warszawie odbędą się warsztaty dla dzieci warszawskich szkół, prowadzone przez Kids Code Fun oraz Cyfrowych Wynalazców i Mistrzów Kodowania, natomiast w sobotę 22 października od godziny 9.00, warsztaty będą otwarte dla wszystkich chętnych. Warto zapisać się na nie już teraz. zapisy.

Programiści są, a w kolejnych latach będą – jak wynika z danych Komisji Europejskiej – bardzo poszukiwaną na rynku pracy grupą specjalistów. Bądźmy zatem nowoczesnym, dobrze wykształconym społeczeństwem, uczmy siebie i najmłodsze pokolenia już dziś. Code Week to świetna zabawa i inwestycja w nowoczesną przyszłość. A żeby wziąć udział w Code Week nie trzeba umieć programować. Wystarczy chęć do nauki!

Z aktualną ofertą wykładów on-line można zapoznać się na stronach NASK-akademia NASK-zaproszenie

Jak zgłosić swoją imprezę lub wziąć udział w tych, które zorganizowali inni, można sprawdzić stronachMinisterstwa Cyfryzacji.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

edukacja, Ministerstwo Cyfyzacji, tydzień kodowania, kodowanie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie