Przejdź do treści

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Data: 2016-10-31 01:00:00
Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Oragne i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisały list intencyjny o współpracy. Jego celem jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Porozumienie ma służyć lepszemu przygotowaniu absolwentów do podjęcia pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

Ta współpraca zapewni jednostkom obustronne korzyści. Uczelnia kształci studentów na potrzeby nowoczesnej gospodarki i prowadzi badania naukowe, a Orange Polska w związku z ciągłym wzrostem liczby projektów realizowanych w Polsce potrzebuje wykwalifikowanych pracowników – specjalistów, którzy jednocześnie będą chcieli doskonalić i poszerzać swoją wiedzę.

W ramach porozumienia studenci określonych lat i kierunków studiów będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach prowadzonych przez pracowników firmy Orange. Ponadto wybrani studenci (m.in. członkowie kół naukowych) i pracownicy będą mieli dostęp do laboratoriów Orange. W liście spółka zadeklarowała zarówno możliwość ich zwiedzania, jak i wykonywania w nich prac dydaktycznych. Przedstawiciele Orange będą także wspierać autorów prac dyplomowych zaproponowanych przez firmę. Ważnym elementem współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Orange jest również możliwość odbywania praktyk lub staży wakacyjnych w tej firmie. Przedstawiciele stron zobowiązali się do wspólnego ukierunkowania programu kształcenia, tak aby umożliwiał on absolwentom pracę w Orange – firmie świadczącej usługi za pomocą specyficznych platform informatycznych i technologii. Obustronna zależność zintegruje program nauczania, wprowadzi innowacyjne metody i narzędzia oferowane przez Orange. Głównym celem tej kooperacji jest wzbogacenie programu edukacji o praktyczne doświadczenie wykształcenia wysoko wykwalifikowanych absolwentów branży IT, którzy znajdą zatrudnienie na europejskim rynku pracy. 

List intencyjny podpisano na 5 lat.

Źródło i zdjecie: Plitechnika Rzeszowska

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

szkolenia, współpraca, list intencyjny, Orange, Politechnika Rzeszowska

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie