Przejdź do treści

Poczta Polska gotowa włączyć się w cyfryzację kraju

Data: 2016-05-06 00:11:00
Poczta Polska gotowa włączyć się w cyfryzację kraju

O przyszłej współpracy Poczty Polskiej w ramach cyfryzacji usług publicznych rozmawiali minister cyfryzacji - Anna Streżyńska, minister infrastruktury i budownictwa - Andrzej Adamczyk, podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji - Piotr Woźny oraz Zarząd Poczty Polskiej pod przewodnictwem Marka Chibowskiego wraz z przedstawicielami firmy.

Poczta posiada potencjał, narzędzia i gotowe rozwiązania niezbędne do dostarczenia bezpiecznej platformy dla kontaktu obywateli z państwem. Operator pełnił przez lata funkcję pośrednika w kontakcie z administracją. Dziś chce kontynuować to zadanie w sieci, zmieniając stempel pocztowy na jego elektroniczną wersję.

 - Poczta Polska od dawna pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Nie chcemy przegapić swojej szansy przy realizacji prestiżowych rządowych programów, do których z pewnością należy budowanie platformy e-administracji – zapewniał prezes Poczty Polskiej, Marek Chibowski.

Przekonywał, że Poczta Polska oferuje sprawne, w pełni funkcjonalne, poświadczone wymaganymi certyfikatami bezpieczeństwa narzędzie do komunikacji z państwem.  Jest to platforma Envelo. Operator posiada także olbrzymi potencjał do realizacji dużych projektów związanych z cyfryzacją usług publicznych – dzięki sieci prawie 7500 placówek oraz pracownikom sprzedaży, listonoszom i asystentom, dociera do wszystkich obywateli na terenie całego kraju.

Minister Anna Streżyńska zapewniała, że platforma Envelo ma szansę stać się sercem serwisu obywatel.gov.pl – skupiającym rozwiązania cyfrowe dla obywateli. Pierwszym projektem, który ministerstwo chce zrealizować wspólnie z operatorem, jest umożliwienie odbierania przesyłek sądowych przez Konto Zaufane na platformie Envelo. Ta elektroniczna wersja korespondencji miałaby moc urzędową, a odbiorca przesyłki mógłby wcześniej na cyfrowym awizo sprawdzić, jakiego rodzaju list został do niego nadany.

Źrodło: Poczta Polska 

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Poczta Polska, cyfryzacja, e-administracja, Anna Streżyńska, ministerstwo cyfryzacji

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie