Przejdź do treści

Konsultacje społeczne białych obszarów NGA

Data: 2019-08-08 12:43:00
 Konsultacje społeczne białych obszarów NGA

Do 6 września 2019 r. potrwają konsultacje białych obszarów NGA na potrzeby kolejnych interwencji w ramach I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wykaz obszarów został przygotowany przez UKE.

W tym procesie wykorzystano dane z tegorocznej inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Z bazy adresów „białych obszarów NGA” zostały wykluczone również lokalizacje objęte planami inwestycyjnymi zgłoszonymi w ramach konsultacji społecznych obszarów białych NGA przeprowadzonych w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku (które zostały uznane za wiarygodne i potwierdzono ich realizację przed rozpoczęciem tegorocznych konsultacji), punkty adresowe, które zostały objęte I konkursem, punkty adresowe które zostaną objęte projektami z II konkursu (wraz z 15 % buforem) oraz obszary na które zostały podpisane umowy o dofinansowanie realizacji projektu w ramach pierwszej i drugiej rundy III konkursu w działaniu 1.1. PO PC.

W ramach konsultacji Ministerstwo Cyfryzacji zbiera plany inwestycyjne dotyczące infrastruktury szerokopasmowej na okres 3 lat.

 

Więcej informacji na stronie UKE.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

przeczytaj_tresc_ponownie