Przejdź do treści

Bełchatów zachęca mieszkańcow do korzystania z e-usług

Data: 2012-06-13 09:07:00
Bełchatów zachęca mieszkańcow do korzystania z e-usług

Urząd Miasta w Bełchatowie chce zachęcić mieszkańców do korzystnia z profilu zaufanego i e-usług.  Podczas organizowanych w Urzędzie Miasta Dni otwartych dodatkowy punkt potwierdzający profil zaufany zostanie utworzony na miejscu. Na co dzień w Bełchatowie profil zaufany można uzyskać w urzędzie skarbowym (ul. Józefa Piłsudskiego 18).

Przychodząc na Dni otwarte mieszkańcy Bełchatowa będą mogli założyć konto na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (www.epuap.gov.pl), złożyć wniosek o profil zaufany a także, dzięki obecności przedstawicieli urzędu skarbowego (pełniącego funkcję punktu potwierdzającego profil zaufany), potwierdzić go bez dodatkowej wizyty w urzędzie.

- Zachęcamy do skorzystania z możliwości założenia profilu zaufanego. To pozwoli teraz i w przyszłości na swobodne komunikowanie pomiędzy mieszkańcami a administracją, przedsiębiorcami a administracją jak i samymi instytucjami administracji publicznej z wykorzystaniem platformy ePUAP  – podkreśla Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

Już teraz mieszkańcy Bełchatowa drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP mogą m.in.:złożyć skargi, wnioski lub zapytania do urzęduzłożyć wniosek o udostępnianie informacji publicznejuzyskać informacje o środowisku i jego ochroniezłożyć wniosek o objęcie patronatem imprez o charakterze lokalnym i ponadlokalnymzłożyć wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracownikówzłożyć wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznejzłożyć wniosek o stypendium szkolneuzyskać odpisy i zaświadczenia z ksiąg stanu cywilnegozłożyć wniosek na usunięcie drzew i krzewówJuż teraz mieszkańcy Bełchatowa drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP mogą m.in.:
- złożyć podania, wnioski lub zapytania do urzędu;
- złożyć wniosek o udostępnianie informacji publicznejuzyskać informacje o środowisku i jego ochronie;
- złożyć wniosek o objęcie patronatem imprez o charakterze lokalnym i ponadlokalnym;
- złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników;
- złożyć wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej;
- złożyć wniosek o stypendium szkolneuzyskać odpisy i zaświadczenia z ksiąg stanu cywilnego;
- złożyć wniosek na usunięcie drzew i krzewów.

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym.

Organizatorem Dni otwartych profilu zaufanego w Urzędzie Miasta Bełchatowa jest Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Centrum Projektów Informatycznych i Urząd Skarbowy.

źródło: Urząd Miasta Belchatów

 

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

e-ułsugi, łódzkie, e-administracja, profil zaufany, ePUAP

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie