Przejdź do treści

Akamai: Najszybszy internet w Europie jest w Norwegii

Data: 2016-10-04 00:28:00
Vicente Barcelo Varona / Photogenica

Internauci w Norwegii korzystają z najszybszych w Europie połączeń, norweska sieć jest pod tym względem druga na świecie po Korei Południowej - poinformował w najnowszym raporcie dostawca usług z zakresu optymalizacji działalności firm w internecie - Akamai. Polska pod względem prędkości internetu była 38 na świecie i 24 w Europie 

Średnia  szybkość połączenia internetowego w Norwegii to 20,1 megabitów na sekundę (Mb/s) i ustępuje jedynie szybkości osiąganej w Korei Południowej, gdzie wynosi ona średnio 27 Mb/s - podała Akamai, która jest jedną z większych firm na świecie zajmujących się przechowywaniem danych i przyśpieszeniem pracy w internecie.

To oznacza, żę średnia i prędkość internetu w Norwegii wzrosła o 55 proc. w ciągu zeszłego roku, dzięki czemu kraj ten "przeskoczył" od razu na pierwsze w Europie miejsce, zajmowane dotąd przez Szwecję - pisze w piątek anglojęzyczny portal The Local.

W Szwecji przeciętna szybkość wynosi 18,8 Mb/s, co pozwala jej zajmować czwarte miejsce na świecie. Trzecie ma Hongkong, gdzie przeciętna prędkość przesyłania danych to 19,5 Mb/s.

Szef Akamai w krajach skandynawskich wyjaśnił, że inne kraje powinny pójść za przykładem Szwecji i inwestować w szybką łączność szerokopasmową. “Szwecja ma szerokopasmową sieć należąca do najszybszych na świecie dzięki inwestycjom infrastrukturalnym. Jest teraz jasne, że inne kraje powinny brać z nich przykład" - powiedział Per Sterner w komunikacie dla prasy.

Według raportu, globalna średnia prędkość szczytowa wzrosła o prawie 7 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i osiągnęła 34,7 Mb/s. Singapur okazał się w tej kategorii zwycięzcą z najwyższą prędkością szczytową 146,9 Mb/s, natomiast prędkość szczytowa Norwegii - 69,0 Mb/s - zapewnia jej pod tym względem 23. miejsce.

Z danych Akamai wynika, że 90 proc. łączy w Polsce między kwietniem, a czerwcem miało prędkość ponad 4 Mb/s, 41 proc. ponad 10 Mb/s, a 22 proc. ponad 15 Mb/s.

Źródło: Akamai, PAP

Żdjecie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Norwegia, porównanie, transfer danych, prędkość Internetu, Akamai

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie