Przejdź do treści

Trendy

Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Rozpoczynajac nowy rok szkolny, rodzice powinni również pamiętać o tym, że ich dzieci będą chciały spędzać więcej czasu w internecie. Wiedza na temat tego, co dzieci robią w Sieci oraz jakie zagrożenia mogą je tam spotkać, może pomóc w ochronieniu ich. Badanie Growing Up Online - Connected Kids przeprowadzone przez Kaspersky Lab i iconKids&youth pokazało, że sposób korzystania z internetu znacznie różni się między dziewczętami a chłopcami w wieku 8-16 lat, zatem kroki podjęte na rzecz zapewnienia im bezpieczeństwa także muszą być inne.

czytaj: Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Milosh Kojadinovich / Photogenica

Allegro najlepiej rozpoznawnym serwsiem zakupowym w polskiej sieci

Już blisko połowa Polaków korzysta z wygody, jaką dają zakupy online, a konkurencja pomiędzy poszczególnymi markami e-commerce jest coraz większa. Gemius sprawdził, Które z nich są najbardziej rozpoznawalne przez polskich internautów.

czytaj: Allegro najlepiej rozpoznawnym serwsiem zakupowym w polskiej sieci

Benoit Daoust / Photogenica

Skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy zmniejszyła się

O 26 proc. spadła skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy i o 5 proc. liczby aktywnych ataków typu malware – takie wnioski płyną z comiesięcznego raportu firmy Check Point na temat aktywności cyberprzestępców w sieci. Eksperci podkreślają jednak, że o trwałym trendzie nie może być mowy.

czytaj: Skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy zmniejszyła się

Jozef Polc  Photogenica

Blokowanie reklam w sieci zmorą dla reklamodawców

Rynek reklamy internetowej w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Według szacunków Starcom Mediacest Group w ubiegłym roku zanotował wzrost o 4,5 proc i jego wartość sięgnęła ponad 7,6 mld zł. Wydawcy alarmują jednak, że jego dalszy jego rozwój napotyka na poważny problem, bo polscy internauci są w światowej czołówce, jeśli chodzi o blokowanie reklam w sieci.

czytaj: Blokowanie reklam w sieci zmorą dla reklamodawców

Darmowy internet na lotniskach coraz bardziej powszechny

Darmowy internet na lotniskach coraz bardziej powszechny

Coraz więcej lotnisk na świecie daje możliwość korzystania bezpłatnie z Internetu. Nie najgorzej wygląda to także w Polsce, gdzie 9 z 15 polskich lotnisk oferuje pasażerom nieograniczony dostęp do Wi-Fi bez żadnych dodatkowych wymagań.

czytaj: Darmowy internet na lotniskach coraz bardziej powszechny

Konrad Bąk/Photogenica

E-administracja wymaga poważnej korekty

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie państwa bez e-administracji, które umożliwia obywatelem i firmom załatwianie wielu spraw przez Internet.  Jak jednak zwrócił uwagę w opublikowanym kilka miesięcy temu raporcie NIK, pomimo dużych sum, wydanych na platformy usług elektronicznych w urzędach, ich wykorzystanie jest znikome.  Ministerstwo Cyfryzacji chce to zmienić, a jednym ze sposobów na to, ma być wprowadzenie w przyszłym roku e-dowodu w smartfonie. 

czytaj: E-administracja wymaga poważnej korekty

 Sergey Ilin Photogenica

Ćwierć wieku Internetu w Polsce

Dziś ponad 25 mln osób w Polsce to internauci. Większosć z nich nie wyobraża sobie już pracy, kontaktów towarzyskich, codziennego funkcjonowania bez dostępu do globalnej sieci.

czytaj: Ćwierć wieku Internetu w Polsce

Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

Firma Fortinet ostrzega, że wiodczny jest  wzrost aktywności cyberprzestępców w Brazylii w związku z igrzyskami olimpijskimi. Analitycy Fortinet wskazują również kraje, z których najczęściej pochodzą ataki typu phishing oraz jakie są obecnie najpopularniejsze odmiany złośliwego oprogramowania, botnety i zestawy eksploitów. Raport uwzględnia dane z drugiego kwartału br.

czytaj: Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

W dniach 7-9 września br. w Busan w Korei Południowej, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) organizuje Forum dla Młodych Liderów ICT - “Young ICT Leaders’ Forum 2016 (YILF-2016)” oraz konkurs Busan Global Smart Cities Challenge o inteligentnych miastach. Zgłoszenia należy przesyłać do 16 sierpnia 2016 r. 

czytaj: ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

alexmit / Photogenica

Bytomski magistrat z nową siecią Wi-Fi

50 tys. zł. kosztował projekt wdrożenia nowoczesnej, bezpłatnej sieci Wi-Fi w budynkach Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Od września za darmo będzie można surfować m.in. w budynkach przy ul. Parkowej 2, Smolenia 35 czy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22.

czytaj: Bytomski magistrat z nową siecią Wi-Fi

przeczytaj_tresc_ponownie