Przejdź do treści

Trendy

Helder Almeida / Photogenica

Zakupy spożywcze w sieci coraz popularniejsze

Robienie zakupów spożywczych przez Internet to już nie tylko rozwijający się obszar rynku e-commerce, ale również aktywność, która na stałe wpisała się w wirtualne zachowania użytkowników. Ponad połowa osób kupujących artykuły spożywcze online robi to regularnie co najmniej raz w miesiącu. Co więcej, 44 proc. respondentów planuje utrzymać swoją aktywność w tym aspekcie na tym samym poziomie, a 17 proc. deklaruje częstsze kupowanie produktów spożywczych za pośrednictwem Internetu - wynika z badani IRCenter.

czytaj: Zakupy spożywcze w sieci coraz popularniejsze

Vicente Barcelo Varona / Photogenica

Akamai: Najszybszy internet w Europie jest w Norwegii

Internauci w Norwegii korzystają z najszybszych w Europie połączeń, norweska sieć jest pod tym względem druga na świecie po Korei Południowej - poinformował w najnowszym raporcie dostawca usług z zakresu optymalizacji działalności firm w internecie - Akamai. Polska pod względem prędkości internetu była 38 na świecie i 24 w Europie 

czytaj: Akamai: Najszybszy internet w Europie jest w Norwegii

Internauci o e-administracji

Internauci o e-administracji

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport  E-administracja w oczach internautów. Celem badania było poznanie opinii internautów na temat korzystania z e-administracji, określenie poziomu znajomości serwisów internetowych administracji publicznej oraz określenie potrzeb i postaw wobec załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną.

czytaj: Internauci o e-administracji

Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

Rząd przyjął nowy program zintegrowanej informatyzacji państwa. Jego celem jest odzyskanie kontroli nad procesem informatyzacji, a przez to realne oszczędności – podkreśla resort cyfryzacji.

czytaj: Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

15 mln transakcji sklepu empik.com

15 mln transakcji sklepu empik.com

Ponad 350 tysięcy produktów z 13 kategorii oferuje obecnie swoim klientom empik.com, co czyni go jednym z największych sklepów internetowych w Polsce. empik.com zrealizował blisko 15 milionów transakcji, a w zeszłym roku połowa zakupów była dokonana z urządzeń mobilnych. Rozwój i zmiany empik.com obrazują trendy w zakupach internetowych Polaków na przestrzeni 18 lat.

 

 

czytaj: 15 mln transakcji sklepu empik.com

Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Firma F-Secure wraz z dziesięcioma firmami badawczymi tworzą konsorcjum na rzecz ochrony wartości i rozwoju cyberbezpieczeństwa w Europie.

czytaj: Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Orange rusza z akcją Chroń Dzieci w Sieci

Orange rusza z akcją "Chroń Dzieci w Sieci"

Ponad połowa dzieci ma własny smartfon, aż jedna czwarta rodziców przyznaje, że ich dziecko może korzystać z internetu kiedy chce i gdzie chce. Wydłuża się czas przebywania w sieci, nawet 8 proc. dzieci deklaruje, że „jest stale online”. Większość rodziców nie ma pełnej wiedzy dotyczącej aktywności ich dzieci w internecie. Prawie co piąte dziecko przyznaje, że trafiło tam na treści przeznaczone tylko dla dorosłych, zdecydowana większość przypadkowo. Zaledwie 18 proc. rodziców wykorzystuje oprogramowanie chroniące je przed nieodpowiednimi treściami. To tylko niektóre wnioski z najnowszego badania Fundacji Orange. Orange odpowiadając na te wyzwania przygtował aplikacja mobilna „Chroń Dzieci w Sieci”, a także szkolenia dla sprzedawców w salonach Orange z zakresu bezpieczeństwa dzieci w sieci.

czytaj: Orange rusza z akcją "Chroń Dzieci w Sieci"

Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Oprogramowanie wymuszające okup (tzw. ransomware) staje się jedną z ulubionych broni cyberprzestępców, bo bardzo efektywnie zapewnia zyski. Analitycy rynku cyberbezpieczeństwa odnotowują, że aktywność tego typu ataków od dłuższego czasu nasila się i trend ten prawdopodobnie utrzyma się w najbliższym czasie.


czytaj: Plaga cyberwymuszeń w Internecie

Milosh Kojadinovich / Photogenica

Jak Polacy płacą w Internecie?

Płacąc za towary kupione w e-sklepach coraz częściej zwracamy uwagę na kwestię bezpieczeństwa, a także na szybkość realizacji transakcji. Co drugi ankietowany klient banku kupuje w Internecie, a płatność gotówką przy odbiorze to wciąż najczęściej wybierana forma płatności za zakupy – wynika z badania opinii zrealizowanego przez Związek Banków Polskich we współpracy z KIR. 

czytaj: Jak Polacy płacą w Internecie?

Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

Korzystanie z hotspotów stało się powszechne. Gdy przebywamy w hotelu, restauracji, czy też w centrum miasta lub w biurze, oczekujemy bezproblemowego logowania i dostępu do szerokopasmowej transmisji i chętnie korzystamy z obecnych tam sieci Wi-Fi. Coraz częściej technologia ta jest jednak też wykorzystywana jako narzędzie  spersonalizowanego marketingu, choć w Polsce jeszcze stosunkowo rzadko.

czytaj: Marketingowy potencjał sieci Wi-Fi

przeczytaj_tresc_ponownie