Przejdź do treści

Trendy

Sergey Nivens / Photogenica

Wydłuża się czas oglądania wideo na urządzeniach mobilnych

Czas spędzony na oglądaniu materiałów wideo i telewizji na urządzeniach mobilnych w ciągu tygodnia wzrósł o 85 procent w ostatnich sześciu latach - wynika z siódmej edycji dorocznego raportu, ConsumerLab TV & Media Report. 

czytaj: Wydłuża się czas oglądania wideo na urządzeniach mobilnych

SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

Urząd Miasta Ciechanów uruchamia system, dzięki któremu każdy może za darmo otrzymywać SMSy z informacjami o tym, co dzieje się i co będzie działo się w mieście.

czytaj: SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Na instytucje finansowe oraz infrastrukturę krytyczną w Polsce przypuszczane są ataki hakerskie spoza naszego kraju. Eksperci potrafią na nie dobrze reagować, usprawnienia wymaga ich przewidywanie - mówiła wczoraj w rozmowie z Radiem Zet minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

czytaj: Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Użytkownicy komputerów w naszym kraju są bardziej bezpieczni z Niemiec, Francji, Norwegii czy Szwajcarii. Eksperci od cyberbezpieczeństwa przestrzegają jednak, że z miesiąca na miesiąc rośnie zagrożenie ze strony hakerskiego mechanizmu e-okupów tzw. ransomware - wynika z anlaiz firmy Check Point.

czytaj: Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Oragne i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisały list intencyjny o współpracy. Jego celem jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Porozumienie ma służyć lepszemu przygotowaniu absolwentów do podjęcia pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

czytaj: Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Aaron Amat / Photogenic

Badanie: Telefon komórkowy w życiu Polaków

Firma badawcza ARC Rynek i Opinia opublikowała wyniki badania postrzegania roli telefonu komórkowego w życiu Polaków przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

czytaj: Badanie: Telefon komórkowy w życiu Polaków

renjith krishnan / Photogenica

GUS: Już ponad 80 proc. gospodarstw domowych posiada dostęp do Internetu

W 2016 r. dostęp do Internetu posiadało 80,4 proc. gospodarstw domowych. Odsetek ten był wyższy o 4,6 punktów proc.  niż  w  roku  poprzednim,  a  w  stosunku  do  2013  r. –  o  8,5  punktów  proc. W porównaniu  z  2015 r.  udział  gospodarstw domowych  korzystających z  Internetu  poprzez szerokopasmowe  łącza  internetowe  zwiększył  się  o  4,7  p.  proc. do 75,7 proc. - wynika z raportu Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2016 roku.

czytaj: GUS: Już ponad 80 proc. gospodarstw domowych posiada dostęp do Internetu

mipan / Photogenica

Coraz więcej zagrożeń mobilnych

Ponad  trzykrotny wzrost próbek mobilnego złośliwego oprogramowania odnotował CERT Orange Polska w pierwszej połowie 2016 roku. Operator ostrzega, że, w tym roku możemy mieć do czynienia z rekordową liczbą ataków na smartfony i tablety.

czytaj: Coraz więcej zagrożeń mobilnych

Rusza tydzień kodowana

Rusza tydzień kodowana

Wielkie święto kodowania rozpocznie się 15 października. To cykl imprez związanych z nauką programowania i kodowaniem. Aby wziąć w nim udział nie trzeba umieć programować. Wystarczy chcieć się uczyć i uczestniczyć w zdarzeniach przygotowanych z tej okazji.

czytaj: Rusza tydzień kodowana

Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

Ze stron WWW i programów na PC od Google’a korzysta 97 proc. użytkowników polskiej sieci. Na stronę WWW Google Translate wchodzi 5 mln internautów miesięcznie, a na News.google.pl zaledwie 311 tys. Gemius srawdził, po jakie produkty amerykańskiego giganta sięga najwięcej użytkowników w Polsce? 

czytaj: Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

przeczytaj_tresc_ponownie