Przejdź do treści

Trendy

alphaspirit / Photogenica

W policji powstało Biuro do walki z Cyberprzestępczością

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji utworzono wyspecjalizowane Biuro do walki z Cyberprzestępczością. Do jego głównych zadań będzie należało rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz ujawnianie i ściganie sprawców.

czytaj: W policji powstało Biuro do walki z Cyberprzestępczością

rukanoga / Photogenica

74 proc. Polaków to internauci

W Estonii użytkownicy sieci stanowią 86 proc. populacji, w Czechach 75 proc., a w Polsce 74 proc. – wynika z badań Gemiusa, który porównał popularności internetu w 12 krajach leżących w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma brała pod uwagę osoby w wieku 15-69 lat.

czytaj: 74 proc. Polaków to internauci

Watchara Khamphonsaeng  Photogenica

UPC ogłasza inicjatywę GIGAWorld

Liberty Global (właściciel UP Polska) ogłosił inicjatywę GIGAWorld, która zakłada realizację przyjętych przez Komisję Europejską celów osiągnięcia Społeczeństwa Gigabitowego (Gigabite Society) z ośmioletnim wyprzedzeniem w stosunku do ustalonego terminu.

czytaj: UPC ogłasza inicjatywę GIGAWorld

eGO zastąpi profil zaufany

eGO zastąpi profil zaufany

eGO – to nazwa, która zastąpi Profil Zaufany. - Dobrze brzmi i jest aluzyjna – mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Do resortu wpłynęło ponad 5,5 tys. propozycji.

czytaj: eGO zastąpi profil zaufany

Dowód osobisty i prawo jazdy przez komórkę od przyszłego roku

Dowód osobisty i prawo jazdy przez komórkę od przyszłego roku

Już od przyszłego roku każdy obywatel będzie mógł korzystać z pierwszych mDokumentów, czyli dokumentów  w formie elektronicznej przez telefon komórkowy. Jako pierwsze dostępne będą dowód osobisty i prawo jazdy - zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji. Nie będzie jednak przymusu używania ich i nadal będzie można posługiwać się dokumentami tradycyjnymi.

czytaj: Dowód osobisty i prawo jazdy przez komórkę od przyszłego roku

WiFi na przystankach w Krakowie

WiFi na przystankach w Krakowie

Na 36 przystankach w Krakowie z wymienionymi wiatami oraz kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny internet. Montaż i dostawę prądu finansuje firma reklamy zewnętrznej AMS

czytaj: WiFi na przystankach w Krakowie

Pierwszy rok Ministerstwa Cyfryzacji

Pierwszy rok Ministerstwa Cyfryzacji

Więcej spraw załatwianych online, więcej czasu dla obywateli i krótsze kolejki w urzędach to m.in. efekty działań resortu cyfryzacji z ostatniego roku - uważa minister cyfryzacji Anna Streżyńska. I dodaje, że przez ostatnie 12 miesięcy wiele już udało się zrobić, ale ogrom pracy jeszcze przed ministerstwem.

czytaj: Pierwszy rok Ministerstwa Cyfryzacji

Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

Ruch danych w sieciach mobilnych w dalszym ciągu rośnie, napędzany zarówno przez wzrost liczby subskrypcji smartfonów jak i coraz większym ilościom danych przypadających na jedną subskrypcję, to głównie skutek coraz częstszego oglądania materiałów wideo. W trzecim kwartale 2016 rok ruch danych w sieciach mobilnych wzrósł o około 10 procent w stosunku do poprzedniego kwartału i o 50 procent w skali roku - wynika z Ericsson Mobility Report. 

czytaj: Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

photogenica

Co z Wi-Fi w Pendolino?

Podróżujący pociągami Pendolino nadal nie będą mogli korzystać komfortowo z internetu. SpółkaPKP Intercity nie porozumiała się bowiem z producentem pociągów, firmą Alstom, która jako jedyna może zainstalować niezbędne urządzenia.

czytaj: Co z Wi-Fi w Pendolino?

CEPiK 2.0 przemodelowany

CEPiK 2.0 przemodelowany

Zaktualizowany harmonogram, podział wdrożenia na etapy, powołanie programu na szczeblu międzyresortowym, zaangażowanie i współpraca wszystkich interesariuszy oraz weryfikacja przepisów – program CEPiK 2.0 będzie prowadzony w zupełnie nowy sposób – ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji.

czytaj: CEPiK 2.0 przemodelowany

przeczytaj_tresc_ponownie