Przejdź do treści

Artykuły

Cienpies Design / Photogenica

Dane zjada wideo, czas pożera komunikator

W końcu tej dekady statystyczny użytkownik mobilnego internetu będzie przesyłał 1 GB danych dziennie – przewiduje Nokia Simens Network. Prognozy szwedzkiego Ericssona sięgają tylko 2018 roku, ale i w nich zapowiadany jest gwałtowny wzrost transferu danych w sieciach komórkowych.

czytaj: Dane zjada wideo, czas pożera komunikator

Joe Belanger / Photogenica

10 aresztowań, które wstrząsnęły cyberprzestępczym podziemiem

Przestępstwa w wirtualnym świecie od dawna stanowią twardy orzech do zgryzienia dla organów ścigania i sądów. Dotarcie do samych podstaw cyberataku, a następnie zgromadzenie wystarczająco mocnych dowodów, aby wysunąć oskarżenie, nie jest łatwym zadaniem. Ale sytuacja powoli się zmienia, a cyberprzestępcy – od tych, którzy kradną osobiste zdjęcia gwiazd w negliżu, po organizatorów wielomilionowych oszustw – obecnie coraz częściej stają przed sądem. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie 10 aresztowań, które wstrząsnęły cyberprzestępczym podziemiem.

czytaj: 10 aresztowań, które wstrząsnęły cyberprzestępczym podziemiem

Burcu Art Sup/Photogenica

Cyfrowa tożsamość coraz bardziej wartościowa

Wykorzystanie danych osobowych zostawianych w sieci niepokoi wielu użytkowników Internetu, jednak tylko nieliczni w sposób świadomy potrafią sprawować na nimi kontrolę w cyberprzestrzeni – to jedna z konkluzji raportu „Wartość i znaczenie Cyfrowego Ja” przygotowanego przez Boston Consulting Group na zlecenie Liberty Global. 

czytaj: Cyfrowa tożsamość coraz bardziej wartościowa

Pracownicy z generacji Y  problem dla bezpieczeństwa firmowych sieci

Pracownicy z generacji Y – problem dla bezpieczeństwa firmowych sieci

Zachowania i nawyki pracowników nowej generacji, a przede wszystkim ich podejście do koncepcji „bycia online”, to główne czynniki potęgujące zagrożenia – wynika z najnowszego raportu Cisco’s Annual Security Report, poświęconego bezpieczeństwu IT. Według raportu źródłem zagrożeń w coraz większym stopniu stają się również legalne serwisy handlowe, społecznościowe, a także różnego rodzaju wyszukiwarki internetowe.

czytaj: Pracownicy z generacji Y – problem dla bezpieczeństwa firmowych sieci

Co Polacy wiedzą o bezpiecznym korzystaniu z sieci

Co Polacy wiedzą o bezpiecznym korzystaniu z sieci

Co piąty polski internauta nie zna żadnego sposobu ochrony przed zagrożeniami podczas korzystania z sieci, a aż 14 
proc. używa w Internecie tego samego hasła dostępowego do wszystkich usług online, także finansowych – wynika z raportu przygotowanego przez firmę SW Research na zlecenie organizacji BezpieczniejwSieci.org.

czytaj: Co Polacy wiedzą o bezpiecznym korzystaniu z sieci

Portret seniora w sieci

Portret seniora w sieci

Kim jest senior w polskiej sieci? Jakie strony odwiedzają najchętniej babcie, a które serwisy interesują dziadków? Z okazji obchodzonych właśnie w Polsce i w Bułgarii świąt seniorów – Gemius prezentuje profil społeczno-demograficzny najstarszych użytkowników sieci w tych krajach.

czytaj: Portret seniora w sieci

Internet, tablety i smartfony wyznaczają trendy w sektorze TMT

Internet, tablety i smartfony wyznaczają trendy w sektorze TMT

Smarfony upowszechniają się bardzo szybko na świecie i w Polsce. Do końca 2013 roku liczba użytkowanych urządzeń zbliży się do 2 miliardów, ale wielu z  właścicielili tych nowoczesnych telefonów  nie łączy się z Internetem. Na świecie zaś upowszechnia się technologia LTE.

czytaj: Internet, tablety i smartfony wyznaczają trendy w sektorze TMT

Po co nam 100 Mb/s

Po co nam 100 Mb/s

Finlandia jest na najlepszej drodze do tego, by w końcu 2015 roku każdy z ponad 5 mln jej obywateli mieszkał w zasięgu superszybkiego internetu działającego z przepływnością 100 Mb/s. Ma on być dostarczany albo za pomocą łączy stacjonarnych, albo radiowych, w tym w technologii LTE. Po co Finom tak szybkie łącza?

czytaj: Po co nam 100 Mb/s

Co może grozić użytkownikom sieci w 2013 roku

Co może grozić użytkownikom sieci w 2013 roku

Firma Symantec opublikowała prognozy na rok 2013 dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Eksperci przewidują, że jednym z głównych zagrożeń w przyszłym roku pozostanie ransomware – złośliwe oprogramowanie, za pomocą którego cyberprzestępcy blokują komputery ofiar i w zamian za przywrócenie ich funkcjonalności żądają „okupu”. Według ostrożnych szacunków, na tych działaniach przestępcy internetowi zarabiają ponad 5 mln dolarów rocznie.

czytaj: Co może grozić użytkownikom sieci w 2013 roku

Niekorzystający z sieci nie tęsknią za Internetem

Niekorzystający z sieci nie tęsknią za Internetem

Około dwie trzecie Polaków ma dziś dostęp do Internetu. Co istotne, jest to dobro coraz bardziej powszechne także w małych miastach i na wsi. I choć nadal w korzystaniu z sieci przodują mieszkańcy największych miast o populacji rzędu 200 - 500 tys., to wielkość miejsca zamieszkania przestaje być reprezentatywnym wskaźnikiem wykorzystania lub dostępu do globalnej sieci – wynika z trzeciej, najnowszej edycji raportu World Internet Project Poland 2012.

czytaj: Niekorzystający z sieci nie tęsknią za Internetem

przeczytaj_tresc_ponownie