Przejdź do treści

Artykuły

Więcej internetu w pociągach

Więcej internetu w pociągach

O konieczności udostępnienia pasażerom pociągów stabilnego łącza internetowego mówiło się od zawsze. Sęk w tym, że zazwyczaj na planach się kończyło.

czytaj: Więcej internetu w pociągach

photogenica

Wideo napędza przyspieszenie w sieci

W końcu 2013 roku 2,7 mld ludzi na świecie miało dostęp do internetu, z czego 673 mln korzystało z internetu dostarczanego łączami stacjonarnymi. Oczekiwany wzrost liczby internautów, w tym głównie tych, którzy w dostępie korzystają z urządzeń mobilnych oraz spodziewany dynamiczny wzrost liczby danych konsumowanych przez podłączone do sieci urządzenia sprawi, że w ruch w internecie nadal będzie bardzo szybko rósł.

czytaj: Wideo napędza przyspieszenie w sieci

Sołtys musi dziś myśleć także o internecie

Sołtys musi dziś myśleć także o internecie

Na ponad 40 tys. sołectw w Polsce tylko niewiele ponad tysiąc ma stronę internetową. Oznacza, że nieco ponad 2 proc. z nich wykorzystuje to narzędzie do kontaktu z mieszkańcami. Ten stan rzeczy chciałoby zmienić Krajowe Stowarzyszeniem Sołtysów, które po raz drugi zorganizowało konkurs „Sołectw@ w sieci” na najlepszą wiejska stronę internetową.

czytaj: Sołtys musi dziś myśleć także o internecie

Dzieci w Internecie a aspekt  bezpieczeństwa

Dzieci w Internecie a aspekt bezpieczeństwa

Co drugi rodzic deklaruje, że jego dziecko korzystało z Internetu w ostatnim miesiącu kilka razy w ciągu dnia (45 proc.), a co trzeci, że prawie codziennie (34 proc.). Jednak umiejętność obsługi urządzeń przez dzieci nie idzie w parze ze świadomością zagrożeń na jakie są narażone - ostrzega firma EMC Poland.

czytaj: Dzieci w Internecie a aspekt bezpieczeństwa

blueximages / Photogenica

Jakich sztuczek będą używać cyberprzestępcy podczas brazylijskiego Mundialu?

Brazylijscy robotnicy dokładają wszelkich starań, aby przygotować stadion Arena Corinthians na mecz otwarcia Mistrzostw Świata. Równie ciężko pracują lokalni cyberprzestępcy.  Jak chronić się przed sztuczkami oszustów i cyberprzestępców  podczas tegorocznego Mundialu wyjaśnia Guillaume Lovet z laboratorium FortiGuard Labs firmy Fortinet.

czytaj: Jakich sztuczek będą używać cyberprzestępcy podczas brazylijskiego Mundialu?

Edukacja w zakresie kompetencji cyfrowych jest niezbędna

Edukacja w zakresie kompetencji cyfrowych jest niezbędna

17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, poświęcony m.in. roli nowych technologii w rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Z tej okazji UPC Polska  opierając się na Diagnozie Społecznej 2013 zwraca uwagę, że choć coraz więcej mieszkańców Polski korzysta z internetu i nowych technologii, to wciąż potrzebna jest edukacja na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa.

czytaj: Edukacja w zakresie kompetencji cyfrowych jest niezbędna

Internet szansą dla najbiedniejszych regionów świata

Internet szansą dla najbiedniejszych regionów świata

Spośród 7 mld ludzi na świecie tylko 2,7 mld korzysta z Internetu. Tymczasem gdyby dostęp do Internetu zwiększył się w Indiach, Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej do poziomu krajów rozwiniętych, PKB tych regionów mogłoby wzrosnąć łącznie o 2,2 bln dolarów, a 160 mln ludzi wyszłoby z ubóstwa - stwierdza firma doradczą Deloitte w raporcie „Value of connectivity. Economic and social benefits of expanding internet access”, przygotowanym na zlecenie portalu Facebook.

czytaj: Internet szansą dla najbiedniejszych regionów świata

Kenny Kiernan / Photogenica

Ponad 7 mln Polaków korzysta z nielegalnych treści wideo w internecie

Na piractwie internetowym treści online polski PKB traci rocznie około około 700 mln zł, a  w 2018 roku straty mogą sięgnąć nawet dwukrotności całego budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  – wynika z raportu „Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce" przygotowanego przez firmę doradczą PwC na zlecenie Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "Sygnał". Jak podkreślają autorzy raportu jest to pierwsza próba oszacowania wpływu piractwa medialnego na gospodarkę w Polsce.

czytaj: Ponad 7 mln Polaków korzysta z nielegalnych treści wideo w internecie

tovovan  Photogenica

Cyfrowy wszechświat szybko przybiera na wadze

Do 2020 r. cyfrowy wszechświat wzrośnie dziesięciokrotnie,  z czego 10 proc. wszystkich  danych będzie wygenerowanych przez przedmioty wyposażone w czujniki - wynika  z badania „The Digital Universe of Opportunities: Rich Data and the Increasing Value of the Internet of Things” (Cyfrowy wszechświat możliwości: Rich Data i rosnąca wartość Internetu rzeczy), przeprowadzone przez firmę IDC na zlecenie EMC Corporatiom.

czytaj: Cyfrowy wszechświat szybko przybiera na wadze

Joe Belanger / Photogenica

Cyberprzestępcy nie są bezkarni

Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie najciekawszych przypadków skutecznego ukrócenia działalności międzynarodowych cyberprzestępców przez organy ścigania w lutym 2014 r.

czytaj: Cyberprzestępcy nie są bezkarni

przeczytaj_tresc_ponownie