Przejdź do treści

Artykuły

Brak umiejętności cyfrowych to problem społeczny

Brak umiejętności cyfrowych to problem społeczny

Takie programy jak" Polska Cyfrowa Równych Szans" należy kontynuować. Jednak 250 tys. osób skutecznie przeszkolonych podczas 64 tys. godzin dydaktycznych przez 3 tys. wolontariuszy zwanych Latarnikami Polski Cyfrowej stanowi ułamek w tej pięciomilionowej rzeszy ludzi, którzy powinni nabywać cyfrowe kompetencje - mówi Andrzej Halicki, ministr administracji i cyfryzacji.

czytaj: Brak umiejętności cyfrowych to problem społeczny

Jak głęboko wdrażać cyfrową edukację?

Jak głęboko wdrażać cyfrową edukację?

Czy w przypadku młodych ludzi, którzy wychowują się z Internetem, Facebookiem i smartfonami należy zmienić podejście do edukacji? Jak wykorzystać w szkole, że dla pokolenia Z, czyli osób urodzonych po 1995 roku, technologia to ważne narzędzie do poszerzania wiedzy?

czytaj: Jak głęboko wdrażać cyfrową edukację?

Czy Internet rzeczy pomoże polskiej  gospodarce?

Czy Internet rzeczy pomoże polskiej gospodarce?

W najbliższych latach działania branży IT będą nakierowana na rozwój technologii związanych z Internetem rzeczy – przekonywali prelegenci podczas tegorocznej 17. edycji Cisco Forum w Polsce. Samo Cisco woli jednak używać terminu „Internet wszechrzeczy”,  którym  określa  trzy rodzaje połączeń: maszyna-maszyna, człowiek-maszyna i człowiek-człowiek. Jak prognozuje amerykańska firma w 2020 roku  wartość rynku związana z Internetem wszechrzeczy ma sięgnąć 19 bln dolarów.

czytaj: Czy Internet rzeczy pomoże polskiej gospodarce?

Kheng Ho Toh / Photogenica

Polska nisko w rankingu cyfryzacji

75 proc. Europejczyków  w 2014 r. regularnie korzystało z internetu, co oznacza wzrost o 3 proc w stosunku do  2013 r. Najwięcej bo  93 proc. w Luksemburgu, a najmniej - 48 proc. w Rumunii - wynika z danych zaprezentowanych przez Komisję Europejską. W Polsce wskaźnik ten wynosi 63 proc.

czytaj: Polska nisko w rankingu cyfryzacji

Edyta Pawlowska / Photogenica

Jak Polacy korzystają z Internetu?

Z dostępu do Internetu korzysta 58 proc. Polaków w wieku  powyżej 15 lat, częściej w domu (92 proc.) niż w pracy (40 proc.). Częstotliwość użytkowania jest bardzo wysoka – większość internautów korzysta z niego codziennie lub kilka razy w tygodniu – wynika z badań dotyczących korzystania z usług telekomunikacyjnych zleconych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

czytaj: Jak Polacy korzystają z Internetu?

Technologie mobilne i internet zmieniają styl pracy

Technologie mobilne i internet zmieniają styl pracy

Młodzi pracownicy z pokolenia X i Y, preferują elastyczny harmonogram wykonywania służbowych zadań, a w zamian są gotowi pracować w czasie standardowo uznawanym za prywatny - wynika z najnowszego raportu Cisco Connected World Technology Report 2014. Większość pracowników w codziennej pracy korzysta z dwóch lub trzech różnych służbowych lub osobistych urządzeń.

czytaj: Technologie mobilne i internet zmieniają styl pracy

alphaspirit Photogenica

Rozwój Internetu napędza popyt na polskich specjalistów IT

Polska stała się jednym z największych centrów kompetencyjnych IT w Europie. Ościenne firmy zlecają naszym specjalistom coraz częściej obsługę procesów informatycznych. Sprzyja temu rozwój Internetu.

czytaj: Rozwój Internetu napędza popyt na polskich specjalistów IT

Tablet z Internetem może zastąpić ciężkie podręczniki

Tablet z Internetem może zastąpić ciężkie podręczniki

Dzieci mają za ciężkie plecaki, noszą do szkoły za dużo książek. Lekarze diagnozują wady postawy nawet u 80 proc. gimnazjalistów. Według Polkomtela, operatora sieci Plus problem ten może rozwiązać eTornister - platforma edukacyjna, która zapewnia dostęp do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur na urządzeniach mobilnych.

czytaj: Tablet z Internetem może zastąpić ciężkie podręczniki

pincasso / Photogenica

Deweloper w Gdańsku kusi darmowym internetem na wybudowanym osiedlu

Na terenie inwestycji mieszkaniowej Lawendowe Wzgórza w Gdańsku został właśnie uruchomiony bezprzewodowy i darmowy internet - dostępny jest w mieszkaniach i na terenie całego osiedla - informuje serwis trojmiasto.pl.

czytaj: Deweloper w Gdańsku kusi darmowym internetem na wybudowanym osiedlu

Sergey Nivens / Photogenica

Internet, technologie mobilne i ich wpływ na oglądanie telewziji

Trzy czwarte użytkowników internetu (globalnie) nadal codziennie ogląda telewizję. Prawie połowa internautów podczas wieczornego oglądania telewizji równocześnie wykorzystuje smartfon, tablet lub  komputer (tak zwany multiscreening). Jedna czwarta internautów codziennie ogląda treści wideo online.  Jednak, jak wynika z najnowszego raportu TNS Connected Life, gwałtownie zmieniają swoje nawyki oglądania telewizji.

czytaj: Internet, technologie mobilne i ich wpływ na oglądanie telewziji

przeczytaj_tresc_ponownie