Przejdź do treści

Artykuły

Jesús Sanz / Photogenica

Nowe technologie a miejsca pracy

W 1901 roku w Anglii i Walii żyło 32,5 mln ludzi, z czego 200 tys. zawodowo zajmowało się praniem. W 2011 roku przy populacji wynoszącej 56,1 mln ludzi już tylko 35 tys. osób pracowało w zawodach związanych z tym zajęciem. Od lat trwa dyskusja czy nowe technologie i związana z nimi automatyzacja, destrukcyjnie działają na rynek pracy czy wręcz przeciwnie.

czytaj: Nowe technologie a miejsca pracy

ratchanida thippayos / Photogenica

Apetyt na mobilną transmisję danych w Polsce mocno rośnie

W 2014 r. osoby korzystające na obszarze Polski z usług krajowych operatorów telefonii mobilnej przesłały 260,4 mld MB danych. Ostatnie pięć lat to 7-krotny wzrost wykorzystania transmisji danych - wynika z wyliczeń UKE przedstawionych w analizie "Wykorzystanie transmisji danych oraz innych usług telefonii mobilnej w latach 2010-2014".

czytaj: Apetyt na mobilną transmisję danych w Polsce mocno rośnie

Internet zmienia branżę turystyczną

Internet zmienia branżę turystyczną

Internet i związana z nim rewolucja cyfrowa zmieniły sposób planowania oraz rezerwacji wakacji. Aż 59 proc. turystów porównuje ceny ofert w Internecie, a portale z porównywarkami stanowią najbardziej popularne i wpływowe źródło w poszukiwaniu wakacji (wykorzystywane przez 42 proc. użytkowników). Kanały cyfrowe, w tym media społecznościowe są drugim (po rekomendacji, w tym w szczególności rodziny i znajomych) źródłem pomysłów, jeżeli chodzi o wybór miejsca, gdzie chcemy pojechać na wakacje - wynika z rportu firmy Deloitte poświęconego cyfrowym kanałom w branży turystycznej.

czytaj: Internet zmienia branżę turystyczną

Sektor MSP a korzyści z cyfryzacji

Sektor MSP a korzyści z cyfryzacji

Biorąc pod uwagę stopień cyfryzacji biznesu, polska gospodarka w rankingu Komisji Europejskiej zajmuje aktualnie szóste miejsce od końca. Ze wskaźnikiem na poziomie 0,38, przy maksymalnej wartości sięgającej 1, plasujemy się na 23. pozycji na 28 państw Unii Europejskiej. W porównaniu z zeszłym rokiem zanotowaliśmy spadek o jedną pozycję. I choć może się wydawać, że od biznesu 2.0 dzielą nas lata, to w rzeczywistości polskie firmy do cyfrowej rewolucji mają tylko jeden krok.

czytaj: Sektor MSP a korzyści z cyfryzacji

photogenica

Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Liczba przypadków kradzieży i dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej spada. Podczas gdy w latach 2011-12 odnotowywano ponad 10 tys. takich przypadków rocznie, w ubiegłym roku takich zdarzeń było o połowę mniej - wynika z danych zebranych przez sygnatariuszy Memorandum na rzecz przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury.

czytaj: Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Edyta Pawlowska / Photogenica

Drzemka pod hotspotem

Efektywnie pracować można nie tylko w biurze. Zmiana otoczenia może bardzo pozytywnie wpłynąć na koncentrację i kreatywność – przekonuje firma CCA (Computer Consultant Association), twórca marki WiFi-Marketing.pl, która uruchomiła bezpłatne hotspoty w Warszawie  i zamierza zachęcać mieszkańców stolicy do przenoszenia swego biura latem w tamte miejsca, szczególnie nad Wisłę.

czytaj: Drzemka pod hotspotem

 Chcą  likwidować bariery dla rozwoju cyfrowej gospodarki

Chcą likwidować bariery dla rozwoju cyfrowej gospodarki

Dziś na edukację cyfrową nie można już patrzeć tylko w kategoriach nauczenia podstaw korzystania komputera czy Internetu osób, które jeszcze nie korzystają z tych narzędzi. Trzeba też przekonywać firmy w Polsce, szczególnie te  małe i średnie, niezależnie w jakim sektorze działają,  żeby wykorzystywały nowoczesne narzędzia elektroniczne. To pozwoli stać się im bardziej konkurencyjnymi i  innowacyjnymi – przekonują autorzy inicjatywy Thinktankcyfrowy.pl.

czytaj: Chcą likwidować bariery dla rozwoju cyfrowej gospodarki

O czym dyskutowano na 19. konferencji Miasta w Internecie

O czym dyskutowano na 19. konferencji Miasta w Internecie

Podejście do informatyzacji w administracji musi się w sposób istotny zmienić – podkreślali uczestnicy konferencji Miasta w Internecie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Gdańsku. To warunek niezbędny do tego, aby efektywnie  wykorzystać środki, jakie są dostępne na ten cel w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa czy programach regionalnych.

czytaj: O czym dyskutowano na 19. konferencji Miasta w Internecie

Cyfrowe przeformułowywanie biznesu

Cyfrowe przeformułowywanie biznesu

Zmiany jakie niosą upowszechnianie się Internetu i cyfryzacja powodują, że wiele firm zmuszanych jest, by gruntownie przemyśleć strategię swego działania. Dotyczy to także przedsiębiorstw z branży nowych technologii, które muszą być gotowe zaoferować swym klientom rozwiązania, które będą odpowiedzią na nowe trendy.

czytaj: Cyfrowe przeformułowywanie biznesu

Przyszłość technologii cyfrowych w handlu i domu

Przyszłość technologii cyfrowych w handlu i domu

Do roku 2022 na globalnym rynku będzie blisko 500 urządzeń, które mogą znaleźć zastosowanie w inteligentnym domu - prognozuje firma Deloitte. Raport „The Deloitte Consumer Review. Digital Predictions 2015”, przygotowany w tym roku po raz dziesiąty, analizuje, jak trendy w sektorze TMT (technologia, media, telekomunikacja) przekładają się na życie i zwyczaje konsumentów.

czytaj: Przyszłość technologii cyfrowych w handlu i domu

przeczytaj_tresc_ponownie