Przejdź do treści

Aktualności

UPC propaguje wśród dzieci naukę programowania

UPC propaguje wśród dzieci naukę programowania

UPC startuje z programem UPC Future Makers. Jego główną ideą jest stworzenie najmłodszym możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności, ważnych w dobie gospodarki cyfrowej i jednocześnie mających pozytywny wpływ na społeczeństwo. Pierwsze zajęcia z programowania, wspierane merytorycznie przez specjalistów z fundacji CoderDojo Polska odbędą się 29 czerwca podczas Cable Congress w Warszawie, flagowego spotkania europejskiego sektora kablowego.

czytaj: UPC propaguje wśród dzieci naukę programowania

graciela rossi / Photogenica

Ponad połowa Polaków nie słyszała o cyfryzacji radia

Ministerstwo cyfryzacji opublikowało wnioski z raportu nt. cyfryzacji radia. Wynika z niego, że słuchanie radia jest w Polsce powszechne. Blisko 75 proc. Polaków słucha radia co najmniej raz w tygodniu (przy czym 51,4 proc. - codziennie), a zatem proces przechodzenia na nadawanie cyfrowe w radiofonii naziemnej dotyczy większości pełnoletnich mieszkańców kraju.

czytaj: Ponad połowa Polaków nie słyszała o cyfryzacji radia

Edyta Pawlowska / Photogenica

Wakacyjny niezbędnik telekomunikacyjny

Jak co roku UKE przedstawił wakacyjny niezbędnik, w którym znajdują się informacje o nowych opłatach roamingowych obowiązujących od 30 kwietnia 2016 r. Urząd  przypomina o numerach alarmowych i społecznych, pod którymi na terenie całej Unii Europejskiej można uzyskać pomoc w razie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia lub zgłosić sytuację zagrażającą naszemu bezpieczeństwu. UKE Przestrzega także  przed nierozważnym korzystaniem z usług o podwyższonej płatności, tzw. Premium Rate oraz namawia do rozważnego i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci dbając o ich prywatność.

czytaj: Wakacyjny niezbędnik telekomunikacyjny

Vicente Barcelo Varona / Photogenica

NATO: cyberprzestrzeń to strefa działań wojennych

NATO uzna cyberprzestrzeń za sferę, w której mogą rozgrywać się konflikty, tak jak na lądzie, w powietrzu i na morzu - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po pierwszym dniu obrad ministrów obrony państw NATO w Brukseli.

czytaj: NATO: cyberprzestrzeń to strefa działań wojennych

O numerach alarmowych warto pamiętać w wakacje

O numerach alarmowych warto pamiętać w wakacje

Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina o numerach alarmowych i społecznych, pod którymi na terenie całej Unii Europejskiej można uzyskać pomoc w razie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia lub zgłosić sytuację zagrażającą bezpieczeństwu. 

czytaj: O numerach alarmowych warto pamiętać w wakacje

Cisco Engineer Incubator dla studentów informatyki po raz czwarty

Cisco Engineer Incubator dla studentów informatyki po raz czwarty

Ruszył nabór do czwartej edycji Cisco Engineer Incubator. Jest to program wspierający rozwój absolwentów i studentów kierunków informatycznych i zwiększający ich szanse na rynku pracy.

czytaj: Cisco Engineer Incubator dla studentów informatyki po raz czwarty

Ponad 1 mln abonentów ma wykupioną domenę .pl

Ponad 1 mln abonentów ma wykupioną domenę .pl

Na koniec pierwszego kwartału 2016 roku stan rejestru domeny .pl wyniósł 2 712 200 aktywnych nazw, utrzymywanych na rzecz niemal 1 016 tys. abonentów. W pierwszych trzech miesiącach 2016 roku odnotowano trzeci wynik w historii rejestru pod względem liczby rejestrowanych nowych nazw.

czytaj: Ponad 1 mln abonentów ma wykupioną domenę .pl

Robert Mizerek / Photogenica

Ministerstwo Cyfryzacji chce ujednolicić elektroniczne zarządzanie dokumentacją

Od 1 czerwca br. Minister Cyfryzacji uruchamia projekt EZD RP mający na celu ustanowienie jednolitego systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją w administracji rządowej oraz standardu systemów klasy EZD w administracji publicznej RP.

czytaj: Ministerstwo Cyfryzacji chce ujednolicić elektroniczne zarządzanie dokumentacją

22. miejsce Polski w unijnym rankingu cyfryzacji

22. miejsce Polski w unijnym rankingu cyfryzacji

Komisja Europejska opublikowała tegoroczny „Raport o postępie cyfrowym Europy” (indeks DESI). W rankingu, który syntetycznie pokazuje cyfryzacyjny rozwój UE, Polska wypada słabo, choć – w stosunku do roku ubiegłego – zanotowała awans o jedno miejsce. Liderem rankingu od dwóch lat jest Dania.

czytaj: 22. miejsce Polski w unijnym rankingu cyfryzacji

 rido / Photogenica

CBOS: 65 proc. dorosłych Polaków to internauci

Osoby korzystające regularnie z internetu stanowią w Polsce dwie trzecie dorosłych (65 proc.). Ogromna większość z nich (86 proc., czyli 56 proc. ogółu badanych) łączy się z siecią bezprzewodowo poprzez urządzenia takie jak smarfon, tablet czy laptop - wynika z badania CBOS.

czytaj: CBOS: 65 proc. dorosłych Polaków to internauci

przeczytaj_tresc_ponownie