Przejdź do treści

Aktualności

Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Firma F-Secure wraz z dziesięcioma firmami badawczymi tworzą konsorcjum na rzecz ochrony wartości i rozwoju cyberbezpieczeństwa w Europie.

czytaj: Powstał europejski sojuszu na rzecz etyki cyberbezpieczeństwa

Orange rusza z akcją Chroń Dzieci w Sieci

Orange rusza z akcją "Chroń Dzieci w Sieci"

Ponad połowa dzieci ma własny smartfon, aż jedna czwarta rodziców przyznaje, że ich dziecko może korzystać z internetu kiedy chce i gdzie chce. Wydłuża się czas przebywania w sieci, nawet 8 proc. dzieci deklaruje, że „jest stale online”. Większość rodziców nie ma pełnej wiedzy dotyczącej aktywności ich dzieci w internecie. Prawie co piąte dziecko przyznaje, że trafiło tam na treści przeznaczone tylko dla dorosłych, zdecydowana większość przypadkowo. Zaledwie 18 proc. rodziców wykorzystuje oprogramowanie chroniące je przed nieodpowiednimi treściami. To tylko niektóre wnioski z najnowszego badania Fundacji Orange. Orange odpowiadając na te wyzwania przygtował aplikacja mobilna „Chroń Dzieci w Sieci”, a także szkolenia dla sprzedawców w salonach Orange z zakresu bezpieczeństwa dzieci w sieci.

czytaj: Orange rusza z akcją "Chroń Dzieci w Sieci"

Milosh Kojadinovich / Photogenica

Jak Polacy płacą w Internecie?

Płacąc za towary kupione w e-sklepach coraz częściej zwracamy uwagę na kwestię bezpieczeństwa, a także na szybkość realizacji transakcji. Co drugi ankietowany klient banku kupuje w Internecie, a płatność gotówką przy odbiorze to wciąż najczęściej wybierana forma płatności za zakupy – wynika z badania opinii zrealizowanego przez Związek Banków Polskich we współpracy z KIR. 

czytaj: Jak Polacy płacą w Internecie?

Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Rozpoczynajac nowy rok szkolny, rodzice powinni również pamiętać o tym, że ich dzieci będą chciały spędzać więcej czasu w internecie. Wiedza na temat tego, co dzieci robią w Sieci oraz jakie zagrożenia mogą je tam spotkać, może pomóc w ochronieniu ich. Badanie Growing Up Online - Connected Kids przeprowadzone przez Kaspersky Lab i iconKids&youth pokazało, że sposób korzystania z internetu znacznie różni się między dziewczętami a chłopcami w wieku 8-16 lat, zatem kroki podjęte na rzecz zapewnienia im bezpieczeństwa także muszą być inne.

czytaj: Sieciowe preferencje chłopców i dziewcząt

Milosh Kojadinovich / Photogenica

Allegro najlepiej rozpoznawnym serwsiem zakupowym w polskiej sieci

Już blisko połowa Polaków korzysta z wygody, jaką dają zakupy online, a konkurencja pomiędzy poszczególnymi markami e-commerce jest coraz większa. Gemius sprawdził, Które z nich są najbardziej rozpoznawalne przez polskich internautów.

czytaj: Allegro najlepiej rozpoznawnym serwsiem zakupowym w polskiej sieci

Benoit Daoust / Photogenica

Skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy zmniejszyła się

O 26 proc. spadła skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy i o 5 proc. liczby aktywnych ataków typu malware – takie wnioski płyną z comiesięcznego raportu firmy Check Point na temat aktywności cyberprzestępców w sieci. Eksperci podkreślają jednak, że o trwałym trendzie nie może być mowy.

czytaj: Skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy zmniejszyła się

Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

Firma Fortinet ostrzega, że wiodczny jest  wzrost aktywności cyberprzestępców w Brazylii w związku z igrzyskami olimpijskimi. Analitycy Fortinet wskazują również kraje, z których najczęściej pochodzą ataki typu phishing oraz jakie są obecnie najpopularniejsze odmiany złośliwego oprogramowania, botnety i zestawy eksploitów. Raport uwzględnia dane z drugiego kwartału br.

czytaj: Igrzyska w Rio de Janeiro uaktywniają hakerów

ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

W dniach 7-9 września br. w Busan w Korei Południowej, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) organizuje Forum dla Młodych Liderów ICT - “Young ICT Leaders’ Forum 2016 (YILF-2016)” oraz konkurs Busan Global Smart Cities Challenge o inteligentnych miastach. Zgłoszenia należy przesyłać do 16 sierpnia 2016 r. 

czytaj: ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

alexmit / Photogenica

Bytomski magistrat z nową siecią Wi-Fi

50 tys. zł. kosztował projekt wdrożenia nowoczesnej, bezpłatnej sieci Wi-Fi w budynkach Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Od września za darmo będzie można surfować m.in. w budynkach przy ul. Parkowej 2, Smolenia 35 czy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22.

czytaj: Bytomski magistrat z nową siecią Wi-Fi

Helder Almeida / Photogenica

Co Polacy kupują w e-sklepach?

Zakupy online stały się w Polsce zjawiskiem powszechnym. Najnowszy raport o polskim rynku e-commerce zdradza, jakie kategorie produktów najchętniej kupujemy przez internet.

czytaj: Co Polacy kupują w e-sklepach?

przeczytaj_tresc_ponownie