Przejdź do treści

Aktualności

eGO zastąpi profil zaufany

eGO zastąpi profil zaufany

eGO – to nazwa, która zastąpi Profil Zaufany. - Dobrze brzmi i jest aluzyjna – mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Do resortu wpłynęło ponad 5,5 tys. propozycji.

czytaj: eGO zastąpi profil zaufany

WiFi na przystankach w Krakowie

WiFi na przystankach w Krakowie

Na 36 przystankach w Krakowie z wymienionymi wiatami oraz kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny internet. Montaż i dostawę prądu finansuje firma reklamy zewnętrznej AMS

czytaj: WiFi na przystankach w Krakowie

Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

Ruch danych w sieciach mobilnych w dalszym ciągu rośnie, napędzany zarówno przez wzrost liczby subskrypcji smartfonów jak i coraz większym ilościom danych przypadających na jedną subskrypcję, to głównie skutek coraz częstszego oglądania materiałów wideo. W trzecim kwartale 2016 rok ruch danych w sieciach mobilnych wzrósł o około 10 procent w stosunku do poprzedniego kwartału i o 50 procent w skali roku - wynika z Ericsson Mobility Report. 

czytaj: Prognoza: 0,5 mld użytkowników 5G w 2022 roku

photogenica

Co z Wi-Fi w Pendolino?

Podróżujący pociągami Pendolino nadal nie będą mogli korzystać komfortowo z internetu. SpółkaPKP Intercity nie porozumiała się bowiem z producentem pociągów, firmą Alstom, która jako jedyna może zainstalować niezbędne urządzenia.

czytaj: Co z Wi-Fi w Pendolino?

CEPiK 2.0 przemodelowany

CEPiK 2.0 przemodelowany

Zaktualizowany harmonogram, podział wdrożenia na etapy, powołanie programu na szczeblu międzyresortowym, zaangażowanie i współpraca wszystkich interesariuszy oraz weryfikacja przepisów – program CEPiK 2.0 będzie prowadzony w zupełnie nowy sposób – ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji.

czytaj: CEPiK 2.0 przemodelowany

Sergey Nivens / Photogenica

Wydłuża się czas oglądania wideo na urządzeniach mobilnych

Czas spędzony na oglądaniu materiałów wideo i telewizji na urządzeniach mobilnych w ciągu tygodnia wzrósł o 85 procent w ostatnich sześciu latach - wynika z siódmej edycji dorocznego raportu, ConsumerLab TV & Media Report. 

czytaj: Wydłuża się czas oglądania wideo na urządzeniach mobilnych

SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

Urząd Miasta Ciechanów uruchamia system, dzięki któremu każdy może za darmo otrzymywać SMSy z informacjami o tym, co dzieje się i co będzie działo się w mieście.

czytaj: SMS-y system powiadomień ruszy w Ciechanowie

Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Na instytucje finansowe oraz infrastrukturę krytyczną w Polsce przypuszczane są ataki hakerskie spoza naszego kraju. Eksperci potrafią na nie dobrze reagować, usprawnienia wymaga ich przewidywanie - mówiła wczoraj w rozmowie z Radiem Zet minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

czytaj: Anna Streżyńska o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną

Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Użytkownicy komputerów w naszym kraju są bardziej bezpieczni z Niemiec, Francji, Norwegii czy Szwajcarii. Eksperci od cyberbezpieczeństwa przestrzegają jednak, że z miesiąca na miesiąc rośnie zagrożenie ze strony hakerskiego mechanizmu e-okupów tzw. ransomware - wynika z anlaiz firmy Check Point.

czytaj: Dużo cyberataków na polskie komputery z Holandii

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

Oragne i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisały list intencyjny o współpracy. Jego celem jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Porozumienie ma służyć lepszemu przygotowaniu absolwentów do podjęcia pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

czytaj: Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z Orange Polska

przeczytaj_tresc_ponownie