Przejdź do treści

ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

Data: 2016-08-05 00:36:00
ITU zachęca do udziału w konkursie nt. inteligentnych miast

W dniach 7-9 września br. w Busan w Korei Południowej, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) organizuje Forum dla Młodych Liderów ICT - “Young ICT Leaders’ Forum 2016 (YILF-2016)” oraz konkurs Busan Global Smart Cities Challenge o inteligentnych miastach. Zgłoszenia należy przesyłać do 16 sierpnia 2016 r. 

Celem YILF 2016 jest promowanie aktywnego udziału młodych osób w gospodarce cyfrowej, zmniejszanie przepaści cyfrowej oraz promowanie badań nad nowymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, szczególnie nad Internetem rzeczy (IoT).  

Forum ma również na celu wymianę doświadczeń jego uczestników i wzmocnienie potencjału młodych osób w sektorze ICT, aby zwiększyć ich zdolność do tworzenia własnych projektów start-up w biznesie oraz umożliwić im osiągnięcie silniejszej pozycji na rynku pracy. YILF ma stanowić platformę dla młodych liderów ICT do wymiany wiedzy i urzeczywistnienia swoich innowacyjnych pomysłów w ramach pracy zespołowej. Powinno to przyczynić się do rozwoju IoT zarówno na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej.

W ramach konkursu, młodzi ludzie będą mieli szansę przedstawić swoje innowacyjne pomysły dotyczące wykorzystania technologii cyfrowych, by miasta stały się bardziej inteligentne, bezpieczne, przyjazne dla środowiska, poprawiając tym samym jakość życia mieszkańców. 

Zgłoszenia należy przesyłać bezpośrednio do organizatorów do 16 sierpnia 2016 r.
 Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą przedstawić opis pomysłu na usługi Smart City (Inteligentne Miasto), dotyczące np. społeczności miejskiej, transportu publicznego, bezpieczeństwa mieszkańców, handlu detalicznego i rozrywki online, restrukturyzacji gospodarczej, czy problemów starzejącego się społeczeństwa.

Wybranym uczestnikom strona koreańska opłaci przelot i zakwaterowanie w Busan.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie wydarzenia.

Źródło: UKE

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

YILF, konkurs, inteligentne miasta, ITU

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie