Przejdź do treści

Aktualności

 iqoncept / Photogenica

Korea Płd nie daje się wyprzedzić w rankingu prędkości łączy internetowych

Mieszkańcy Korei Południowej mają najszybszy szerokopasmowy dostęp do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet"

czytaj: Korea Płd nie daje się wyprzedzić w rankingu prędkości łączy internetowych

Technologia i internet pomagają przygotować się do świat

Technologia i internet pomagają przygotować się do świat

Ponad 90 proc. Polaków zdeklarowało, iż aktywnie korzysta z urządzeń mobilnych w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Najczęściej przed świętami poszukujemy w sieci przepisów kulinarnych (27 proc.), inspiracji na dekoracje domu (24 proc.) oraz życzeń świątecznych i kolęd (20 proc.). Internet oraz urządzenia mobilne zdominowały nie tylko codzienne życie Polaków, ale również okres przygotowania do świąt – takie wnioski płyną z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń wśród 4162 Polaków.

czytaj: Technologia i internet pomagają przygotować się do świat

kurhan / Photogenica

Badanie NASK o nastolatkach w Internecie

Około 30 proc. nastolatków pozostaje on-line cały czas i to niezależnie od zmian miejsca pobytu. 93,4 proc. codziennie korzysta z internetu w domu - wynika z badań “Nastolatki 3.0”, przeprowadzonych w 2016 roku przez NASK.

czytaj: Badanie NASK o nastolatkach w Internecie

SMS-y ciągle popularne

SMS-y ciągle popularne

Sms-y od lat cieszą się ogromną popularnością. Co sprawia, że ich pozycja nie słabnie? Z raportu opublikowanego przez Platformę SerwerSMS.pl na temat komunikacji SMS w Polsce wynika, że lubimy je przede wszystkim za prostotę korzystania (75,9 proc. badanych), łatwy dostęp (71,3 proc.) i szybkość dostarczenia wiadomości (65,3 proc.). Użytkownicy doceniają również ich: uniwersalność, niezawodność, zasięg oraz niski koszt.

czytaj: SMS-y ciągle popularne

Polska wśród 5 najbardziej cyberbezpiecznych krajów w Europie

Polska wśród 5 najbardziej cyberbezpiecznych krajów w Europie

Polska znalazła się na 4 miejscu w rankingu europejskich krajów charakteryzujących się najmniejsza ilością ataków hakerskich – wynika z najnowszego badania firmy Check Point prezentującego zagrożenia cyberprzestępstwa na świecie. To awans o trzy pozycje w stosunku do wcześniejszego rankingu.

czytaj: Polska wśród 5 najbardziej cyberbezpiecznych krajów w Europie

KE uruchomiła Koalicję na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia

KE uruchomiła Koalicję na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia

Komisja Europejska, wspólnie z państwami członkowskimi, przedsiębiorstwami, partnerami społecznym, organizacjami pozarządowymi i instytucjami edukacyjnymi, uruchomiła dziś inicjatywę „Koalicja na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia”. Inicjatywa ta pomoże sprostać dużemu zapotrzebowaniu na umiejętności cyfrowe w Europie, które są niezbędne obecnie na rynku pracy i w społeczeństwie.

czytaj: KE uruchomiła Koalicję na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia

Ruszyło Forum Cyberbezpieczeństwa

Ruszyło Forum Cyberbezpieczeństwa

Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało projekt szerokiego partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarze cyberbezpieczeństwa. Forum Cyberbezpieczeństwa zostanie powołane przez Ministra Cyfryzacji i będzie pełniło funkcję doradczą.

czytaj: Ruszyło Forum Cyberbezpieczeństwa

alphaspirit / Photogenica

W policji powstało Biuro do walki z Cyberprzestępczością

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji utworzono wyspecjalizowane Biuro do walki z Cyberprzestępczością. Do jego głównych zadań będzie należało rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz ujawnianie i ściganie sprawców.

czytaj: W policji powstało Biuro do walki z Cyberprzestępczością

rukanoga / Photogenica

74 proc. Polaków to internauci

W Estonii użytkownicy sieci stanowią 86 proc. populacji, w Czechach 75 proc., a w Polsce 74 proc. – wynika z badań Gemiusa, który porównał popularności internetu w 12 krajach leżących w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma brała pod uwagę osoby w wieku 15-69 lat.

czytaj: 74 proc. Polaków to internauci

Watchara Khamphonsaeng  Photogenica

UPC ogłasza inicjatywę GIGAWorld

Liberty Global (właściciel UP Polska) ogłosił inicjatywę GIGAWorld, która zakłada realizację przyjętych przez Komisję Europejską celów osiągnięcia Społeczeństwa Gigabitowego (Gigabite Society) z ośmioletnim wyprzedzeniem w stosunku do ustalonego terminu.

czytaj: UPC ogłasza inicjatywę GIGAWorld

przeczytaj_tresc_ponownie