Przejdź do treści

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej do walki z martwymi strefami

Data: 2015-08-18 00:52:00
Wzmacniacz sieci bezprzewodowej do walki z martwymi strefami

Firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży dwupasmowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej do walki z martwymi strefami.

 

Doprowadzając łącze internetowe do swojego domu lub mieszkania, oczekujemy, by zasięg sieci Wi-Fi docierał do wszystkich zakamarków. Niestety nie zawsze jest to możliwe przy użyciu jedynie routera. Wpływ na zasięg sygnału Wi-Fi ma wszystko co nas otacza: grubość ścian, liczba urządzeń w sieci, zakłócenia w paśmie 2,4 GHz (mikrofalówka, bezprzewodowa klawiatura, myszka), sieci bezprzewodowe sąsiadów, itp. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam wzmacniacze sygnału bezprzewodowego.

W ofercie TP-Link właśnie pojawił się nowy model – RE210.

Jak to działa? Urządzenie należy umieścić w gniazdku elektrycznym w pobliżu routera, którego sieć chce się wzmocnić i sparować wzmacniacz z routerem. Aby to zrobić, należy wcisnąć przycisk WPS na routerze, a potem przycisk RE na wzmacniaczu sygnału. Następnie wzmacniacz przenieść blisko miejsca, w którym znajduje się martwe pole, czyli strefa, do której nie dociera sygnał Wi-Fi z routera. Umieszczona na wzmacniaczu dioda zmienia kolor w zależności od siły sygnału bezprzewodowego routera, z którym łączy się wzmacniacz, co pomoże wybrać najlepsze miejsce dla podłączenia urządzenia.

RE210 współpracuje ze wszystkimi routerami Wi-Fi i umożliwia stworzenie dwupasmowej sieci pokrywającej cały dom lub biuro. Dodatkowo, dzięki trybowi High Speed, umożliwia on zwiększenie przepustowości połączenia przez zwiększenie zasięgu sieci tylko w jednym paśmie i wykorzystaniu drugiego pasma tylko do komunikacji z routerem.

Źródlo: TP Link

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

TP-Link, wzmacniacz, sprzęt sieciowy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie