Przejdź do treści

UKE o możliwościach internetu LTE

Data: 2015-10-13 12:25:00
UKE o możliwościach internetu LTE

Internet mobilny – czego jako konsumenci możemy oczekiwać decydując się na „Internet LTE” - to materiał, który opublikował UKE w związku z planowanymi badaniami jakości usług mobilnych.

UKE w opracowaniu podkreśla, że dla szybszych sieci potrzeba więcej częstotliwości, jednak można łączyć zarówno własne zasoby (także z różnych zakresów), jak  i te należące do różnych operatorów. To drugie rozwiązanie daje  szansę  na  budowę szybkiego Internetu wszystkim  przedsiębiorcom niezależnie  od  stanu posiadania, ogranicza monopol podmiotu, który skupiłby w swoim ręku większość częstotliwości, dzieli kosztyi nwestycji, a w efekcie sprawia, że konsument płaci mniej za usług.

UKE wyjaśńai też, co się stanie gdy operatorzy otrzymają nowe częstotliwości 800 MHz, najlepsze do budowy sieci ogólnokrajowych, także na obszarach gdzie dziś nie ma Internetu.

Częstotliwości 800 MHz mają większy zasięg, więc jedna stacja może obsłużyć obszar o promieniu ok. 5   km.  Mimo tak  dużego obszaru, prędkość  powinna  być  zadowalająca, bo jednak na takim, pozamiejskimobszarze, mniej osób niż w mieście w tym samym czasie,  w  tym  samym  miejscu korzysta z Internetu mobilnego.

Źródło: UKE

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

LTE, UKE, częstotliowości, jakość usług, przepływność łączy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie