Przejdź do treści

TECHNOLOGIE

Orange uruchomił VoLTE

Orange uruchomił VoLTE

Orange uruchomił komercyjnie usługę Voice over LTE, bazującą na najnowszej technologii transmisji głosu w cyfrowych sieciach komórkowych. Dzięki niej klienci szybciej nawiążą połączenia i będą rozmawiać z lepszą jakością dźwięku - przekonuje operator. Z nowej usługi, jako pierwsi mogą korzystać posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz S7 edge.

czytaj: Orange uruchomił VoLTE

Informatyzacja węgrowskiego szpitala

Informatyzacja węgrowskiego szpitala

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Węgrowie już w drugiej połowie 2017 r. wdrożony zostanie nowoczesny system teleinformatyczny obejmujący zarządzanie, dokumentację medyczną i świadczenie usług on-line. Powstaną elektroniczna dokumentacja medyczna i elektroniczny obieg dokumentów.

czytaj: Informatyzacja węgrowskiego szpitala

8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

Coraz więcej placówek na Mazowszu sięga po unijne środki na informatyzację. Wkrótce podobne wsparcie cel otrzyma także Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w którym w połowie 2018 roku wystartują nowoczesne e-usługi administracyjne.

czytaj: 8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

Bank Pekao SA jako pierwszy w Polsce uruchomił pilotaż usługi płatności mobilnych w wybranych urzędach. Dzięki aplikacji PeoPay za wydanie np. prawa jazdy, mapy geodezyjnej, czy rejestrację pojazdu zapłaci się znacznie szybciej i wygodniej. Nie trzeba będzie dodatkowo iść do okienka kasowego, gdyż opłaty urzędowe będzie można uiścić za pomocą telefonu, bezpośrednio u urzędnika, który zajmuje się naszą sprawą.

czytaj: Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

Firma IBM poinformowała o inwestycji 200 milionów dolarów w centrum Watson Internet of Things (IoT) w Monachium. Centrum będzie wspierać zastosowanie Internetu Rzeczy w obszarach blockchain oraz bezpieczeństwa  i analizy  danych dostarczanych z miliardów sensorów umieszczonych w maszynach, autach i dronach.


 

czytaj: IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

17. edycja PLNOG przyciągnęła  blisko 800 uczestników

17. edycja PLNOG przyciągnęła blisko 800 uczestników ​

Niemal 800 osób - inżynierów, sieciowców, administratorów sieci, marketingowców i studentów kierunków telekomunikacyjnych brało udział w 17. edycji PLNOG w Krakowie.

czytaj: 17. edycja PLNOG przyciągnęła blisko 800 uczestników ​

Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

200 dziewcząt z krakowskich szkół uczestniczyło w całodniowym wydarzeniu poświęconym naukom ścisłym, technologii, inżynierii oraz matematyce. Celem spotkania było zainspirowanie uczestniczek do podejmowania studiów oraz planowania ścieżek karier w tych dziedzinach.

czytaj: Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

alphaspirit / Photogenica

W laboratoriach Orange Polska osiągnięto 1,91 Gb/s prędkości transmisji w sieci mobilnej

Transfer 1,91 Gb/s w sieci mobilnej, który został osiągnięty wspólnie przez inżynierów Orange Polska i Huawei , to obecnie jeden z najlepszych wyników transferu w sieci 4G na świecie i najlepszy w Polsc e- poinformował operator. Jego osiągniecie było możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń i rozwiązań, z których większość jest obecnie testowana lub wdrażana w sieci Orange Polska. Eksperymenty laboratoryjne pozwalają sprawdzić możliwości zastosowanych rozwiązań i będą wstępem do technologii 5G, która nie jest jeszcze na etapie standaryzacji - zapowiada Orange Polska. 

czytaj: W laboratoriach Orange Polska osiągnięto 1,91 Gb/s prędkości transmisji w sieci mobilnej

Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

30 godzin pracy programistów do tego dane zbierane przez instytucje publiczne i efekt jest piorunujący. W niedzielę, 25 września, zakończył się pierwszy rządowy maraton programistów, czyli Hackathon danych publicznych. 90 osób w 17 zespołach tworzyło przez weekend aplikacje wykorzystujące dane publiczne i walczyło o nagrody o łącznej puli ponad 50 tys. zł. Trzy zwycięskie projekty zostaną wdrożone.

czytaj: Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

Jesús Sanz / Photogenica

Potencjał chmury nie do końca wykorzystywany

68 proc. organizacji wykorzystuje chmurę aby zwiększyć efektywność swojego biznesu, ale tylko 3 proc.  posiada optymalne strategie chmurowe generujące ponadprzeciętne rezultaty biznesowe – wynika z badania IDC sponsorowanego przez Cisco

czytaj: Potencjał chmury nie do końca wykorzystywany

przeczytaj_tresc_ponownie