Przejdź do treści

TECHNOLOGIE

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Dwa razy więcej wydarzeń programistycznych niż w zeszłej edycji oraz drugie miejsce w Europie pod względem liczby zorganizowanych imprez – z takim wynikiem Polska zakończyła w tym roku Europejski Tydzień Kodowania. Do tego imponującego rezultatu przyczynili się również Mistrzowie Kodowania, którzy przygotowali ponad połowę wydarzeń w ramach Code Week w Polsce.

czytaj: Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Jesús Sanz / Photogenica

Infrastruktura IT migruje do chmury

Analitycy branży IT nie mają wątpliwości, że najbliższe lata będą należały do technologii cloud computing. Działalność biznesowa w coraz większym stopniu opiera się na Internecie – na nim się bazują firmowe systemy komunikacji, a także powstaje coraz więcej tzw. inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci. Aby wszytko sprawnie działało są potrzebne nie tylko szybkie sieci bezprzewodowe i światłowodowe, ale i technologie chmurowe umożlwiające korzystanie z zasobów IT za pośrednictwem Internetu.


 

czytaj: Infrastruktura IT migruje do chmury

Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

Mastercard nawiązał współpracę z firmą Fit Pay Inc., której celem jest wprowadzenie funkcji płatności zbliżeniowych w urządzeniach z kategorii wearables i tzw. internetu rzeczy (IoT). W ramach współpracy platforma Fit Pay zostanie zintegrowana z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES), a obaj partnerzy nawiążą współpracę z firmą Wearatec i innymi producentami w celu udostępnienia posiadaczom kart Mastercard różnych urządzeń umożliwiających bezpieczne wykonywanie płatności zbliżeniowych.

czytaj: Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

photgenica

Orange z najszybszą stacją bazową w Polsce

Orange poinformował na firmowym blogu, że w Warszawie przy Placu Politechniki razem z Huawei uruchomił najszybszą stację bazową w Polsce pozwalającą na pobieranie danych z prędkością do 600 Mb/s.

czytaj: Orange z najszybszą stacją bazową w Polsce

LTE wykorzystane we Wrocławiu  do obsługi inteligentnych liczników

LTE wykorzystane we Wrocławiu do obsługi inteligentnych liczników

Gemalto, specjlaizująca się  w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa, dostarczył integratorowi Andra technologię Cinterion M2M (Machine-to-Machine), która – wykorzystując sieć komórkową Orange – umożliwia przesyłanie danych w standardzie LTE w inteligentnych licznikach zamontowanych we Wrocławiu.

czytaj: LTE wykorzystane we Wrocławiu do obsługi inteligentnych liczników

Kheng Ho Toh / Photogenica

W przyszłym tygodniu Kongres Telewizji Światłowodowej w Gdańsku

Przeszło 20 nadawców treści oraz dostawców usług i technologii, a także ponad 200 przedstawicieli operatorów z branży ISP i kablowej będzie rozmawiać o przyszłości IPTV podcas Kongresu Telewizji Światłowodowej, który odbędzie się 3 i 4 listopada w Gdańsku.

czytaj: W przyszłym tygodniu Kongres Telewizji Światłowodowej w Gdańsku

21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

czytaj: 21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

alphaspirit Photogenica

Play wprowadza usługę Wi-FI Calling

Play udostępnił swoim klientom usługę pozwalającą na przeprowadzanie połączeń i wymianę wiadomości SMS za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Usługa jest bezpłatna, działa zarówno w Polsce jak i poza jej granicami oraz jest dostępna dla klientów indywidualnych jak i posiadających oferty dla firm.

czytaj: Play wprowadza usługę Wi-FI Calling

Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

Co godzinę polskie firmy ściągają ponad 100 plików zagrożonych wirusem. Koszt zabezpieczenia przed atakami hakerów to średnio 1,5 mln zł dla polskiej firmy. Codziennie na świecie powstaje 1 milion nowych wirusów, których efektem jest utrata danych. Polska aplikacja UseCrypt ma chce przed tym tymi zagrożniami zabezpieczać użykoników i zarazem staje w szranki z  konkurencją dla zagranicznych firm branży IT.

czytaj: Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

 James Thew / Photogenica

Oceaniczny rekord w transmisji danych

Alcatel-Lucent Submarine Networks i Nokia Bell Labs osiągnęły prędkośc 65 Terabitów na sekundę ustanawiając rekord transmisji dla systemów kabli oceanicznych. 

czytaj: Oceaniczny rekord w transmisji danych

przeczytaj_tresc_ponownie