Przejdź do treści

TECHNOLOGIE

40 mln zł dla czterech e-Pionierów

40 mln zł dla czterech e-Pionierów

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy konkurs e-Pionier. Cztery podmioty działające dla sektora ICT otrzymają w sumie 40 mln zł na stworzenie interdyscyplinarnych zespołów, które będą pracować nad rozwiązaniami technologicznymi ważnych problemów społecznych i gospodarczych.

czytaj: 40 mln zł dla czterech e-Pionierów

Android Pay dostępne w Polsce

Android Pay dostępne w Polsce

Usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay została udostępniona w Polscew ubiegłym tygodniu. Android Pay daje posiadaczom kart Mastercard możliwość łatwego płacenia telefonami różnych producentów z systemem operacyjnym Android, poprzez zbliżenie urządzenia do terminala płatniczego akceptującego transakcje Mastercard. 


czytaj: Android Pay dostępne w Polsce

T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

Operator zakłada, że do końca roku około 50 tysięcy klientów będzie miało aktywną ofertę objętą VoLTE i VoWIFi i właściwy telefon.

czytaj: T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Przejmując firmę Harman Samsung uzyska dostęp do 8 tysięcy projektantów i inżynierów-programistów, którzy otworzą przed koncernem rynek Internetu Rzeczy. Samunsg liczy, że dzięki tej współpracy powstanie kolejna generacja rozwiązań dla konsumentów i przedsiębiorstw wykorzystujących technologię chmury oraz kompleksowych usług dla rynku motoryzacyjnego poprzez sprzężenie projektowania z danymi i urządzeniami.

czytaj: Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Nie będzie 5G bez światłowodowych łączy dosyłowych

Nie będzie 5G bez światłowodowych łączy dosyłowych

Nikt na razie nie wie, jak będą ostatecznie wyglądały sieci 5G i jakie usługi będą w nich dostępne. Jest natomiast pewne, że do ich uruchomienia będą potrzebne dodatkowe zasoby częstotliwości i światłowody.


 

czytaj: Nie będzie 5G bez światłowodowych łączy dosyłowych

Miasta muszą stawać się coraz bardziej inteligentne

Miasta muszą stawać się coraz bardziej inteligentne

Rozwiązania z obszaru inteligentnego miasta obejmują szereg zróżnicowanych elementów składowych – poczynając od aplikacji,  sprzętu, oprogramowania i warstw komunikacji, aż po projektowanie nowych modeli biznesowych. Muszą jednak zawsze odpowiadać na potrzeby i aspiracje mieszkańców, władz miejskich i biznesu.

czytaj: Miasta muszą stawać się coraz bardziej inteligentne

Kenny Kiernan / Photogenica

Evio będzie dostarczać usługę IPTV w oparciu o Unicast

Evio na kongresie Telewizji Światłowodowej poinformowało, że oferowna przez nią  telewizja IPTV dostępna jest w oparciu o dosył unicastowy.

czytaj: Evio będzie dostarczać usługę IPTV w oparciu o Unicast

Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

 

Intel opracował nową generację procesorów Intel Atom przeznaczoną dla Internetu rzeczy. Nowe układy stanowią odpowiedź na rosnącą liczbę urządzeń podłączonych do sieci. 

 

czytaj: Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

hypermania2 / photogenica

W Łodzi powstaje Centrum Nauki i Techniki

Firma Qumak zdobyła ostatnie zlecenie na realizację ekspozycji medialnych w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – EC1. Jest to ostatnie zadanie w ramach tworzenia największej, publicznej przestrzeni edukacyjnej w Polsce. Wartość całego projektu to 40 mln zł netto.

czytaj: W Łodzi powstaje Centrum Nauki i Techniki

Chmura Oracle wdrożona w Orange

Chmura Oracle wdrożona w Orange

Do prowadzonego w Grupie Orange uspójnienia procesów finansowych w Chmurze wybrano Oracle ERP Cloud, jako produkt najlepiej odpowiadający potrzebom klienta w tym zakresie – poinformował Oracle Polska

czytaj: Chmura Oracle wdrożona w Orange

przeczytaj_tresc_ponownie