Przejdź do treści

TECHNOLOGIE

Rusza europejski system nawigacji satelitarnej Galileo

Rusza europejski system nawigacji satelitarnej Galileo

15 grudnia 2016 r. Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo zacznie oferować pierwsze usługi na rzecz władz publicznych, przedsiębiorstw i obywateli.

czytaj: Rusza europejski system nawigacji satelitarnej Galileo

texelart / Photogenica

Asseco realizuje zlecenia od NATO

Asseco stworzyło strategię przeniesienia systemów IT jednej z agencji NATO oraz przeprowadziło modelową migrację na jej podstawie. Ponadto, opracowało procedury oraz wdrożyło narzędzia w zakresie testów bezpieczeństwa. Spółka przeglądała i modyfikowała także kod źródłowy, używany w systemach Sojuszu.

czytaj: Asseco realizuje zlecenia od NATO

Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej realna

Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej realna

Rynek wirtualnej rzeczywistości rodzi się na naszych oczach. To nie tylko firmy IT oferujące okulary VR, ale i twórcy aplikacji. Klienci zadecydują, czy proponowane przez nich rozwiązania będą na tyle użyteczne, by wydawać na nie pieniądze. Prognozy są bardzo optymistyczne.

czytaj: Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej realna

XGS-PON przetestowany w Telefonica

XGS-PON przetestowany w Telefonica

Telefonica pomyślnie przetestowała w swoich laboratoriach technologię  następnej generacji XGS-PON (Passive Optical Network) FTTH firmy Nokia, zapewniającą  symetryczne łącze szerokopasmowe o prędkościach do 10Gb/s. Dzięki prostej ścieżce aktualizacyjnej dla obecnie stosowanej technologii światłowodowej GPON wykorzystywanej przez operatora, XGS-PON dostarczy użytkownikom szybsze prędkości lącza szerokopasmowego i ułatwi firmie Telefonica wdrożenie sieci mobilnej 5G,

czytaj: XGS-PON przetestowany w Telefonica

Kaspersky Lab: Co czwarty hotspot bez zabezpieczeń

Kaspersky Lab: Co czwarty hotspot bez zabezpieczeń

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących ponad 31 milionów hotspotów Wi-Fi na całym świecie eksperci z Kaspersky Lab stwierdzili, że co czwarty z nich (28 proc.) nie jest zabezpieczony i stanowi zagrożenie dla danych osobistych użytkowników. To oznacza, że cały ruch przesyłany za pośrednictwem tych sieci, łącznie z wiadomościami prywatnymi, hasłami, dokumentami itd., może zostać przechwycony i wykorzystany przez cyberprzestępców.

czytaj: Kaspersky Lab: Co czwarty hotspot bez zabezpieczeń

Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Korbank lokalny operator telekomunikacyjny we Wrocławiu, twórca i właściciel platformytelewizyjnej Avios – zaoferował komercyjny dostęp do kanału 4K UHD

czytaj: Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Prezydent Andrzej Duda odwiedził  w Szwecji Ericssona

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Szwecji Ericssona

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda był gościem w siedzibie firmy Ericsson w miejscowości Kista, zwanej szwedzką Doliną Krzemową. Prezydent odwiedził Ericsson Studio, gdzie Carl Mallander (Chief Financial Officer, Ericsson) przedstawił profil działalności i zarys obecności firmy w 180 krajach na świecie.

czytaj: Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Szwecji Ericssona

Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

Ericsson i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy, w którym zobowiązały się do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G.

czytaj: Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

3S wspiera technologiczne start-upy

3S wspiera technologiczne start-upy

Ruszył 3S Starter, czyli program wspierający firmy w tworzeniu nowych lub rozwijaniu obecnych projektów technologicznych (IT). W ramach programu, 3S Data Center udostępni pulę voucherów kwotowych o łącznej wartości  50 000 zł na usługi oferowane w centrach danych. Voucher można pozyskać poprzez udział w wybranych konkursach dla start’upów oraz bezpośrednio w 3S.

czytaj: 3S wspiera technologiczne start-upy

Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska wspólnie z firmą Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei – Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA). W ramach programu zarówno studenci jak i eksperci z branży będą szlifować umiejętności w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez certyfikowane kursy Huawei.

czytaj: Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

przeczytaj_tresc_ponownie