Przejdź do treści

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Szwecji Ericssona

Data: 2016-12-02 14:39:00
Prezydent Andrzej Duda odwiedził  w Szwecji Ericssona

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda był gościem w siedzibie firmy Ericsson w miejscowości Kista, zwanej szwedzką Doliną Krzemową. Prezydent odwiedził Ericsson Studio, gdzie Carl Mallander (Chief Financial Officer, Ericsson) przedstawił profil działalności i zarys obecności firmy w 180 krajach na świecie.

Martin Mellor, Country Manager, Ericsson Polska, opowiedział o 112-letniej obecności firmy Ericsson w Polsce oraz przedstawił obszary badań i rozwoju w których pracuje ponad 2000 polskich inżynierów w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Tworzą oni narzędzia i usługi wykorzystywane w sieciach operatorów na całym świecie. Polska jest drugim co do wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. 

Martin Mellor przedstawił Prezydentowi m.in. wizję współpracy Ericssona z Politechniką Warszawską. Współpraca została zapoczątkowana przez list intencyjny dot. badań w obszarze technologii 5G, podpisany przez przedstawicieli Ericsson i Politechniki Warszawskiej 25 listopada 2016 roku.

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszyli polscy twórcy start-upów. Wizytę dopełniło zwiedzanie Ericsson Studio w którym zlokalizowane są urządzenia i innowacyjne rozwiązania technologiczne tworzone przez Ericsson. Przykłady zastosowań technologicznych pokazane w Ericsson Studio, już w  niedalekiej przyszłości, dzięki komercyjnemu wprowadzeniu technologii 5G będą mieć wpływ na rozwój Społeczeństwa Sieci (Networked Society). 

Na koniec wizyty Prezydent złożył podpis na pamiątkowej ścianie, uwieczniającej najważniejsze osobistości odwiedzające Ericsson Studio. 

Źródło: Ericsson 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Andrzej Duda, prezydent, Ericsson, wizyta

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie