T-Mobile przygotowuje się do wdrożenia VoLTE i VoWiFe

T-Mobile przygotowuje się do wdrożenia VoLTE i VoWiFe

T-Mobile Polska testuje technologię VoLTE i VoWiFi.


Operator zauważa, że choć obie mogą być już komercyjnie udostępniane klientom, to z uwagi na bardzo niską dostępność urządzeń je obsługujących (obecnie są to tylko wybrane, najczęściej topowe modele) na chwilę obecną mogą stanowić bardziej technologiczną ciekawostkę niż szeroko dostępną usługę.

Zanim operator udostępni te technologie wszystkim klientom chce, aby rozwiązania zostały przetestowane w ramach programu Friends&Family, co pozwoli zweryfikować ustawienia sieciowe i finalnie zaoferować klientom od razu perfekcyjnie skalibrowane technologie.

T- Mobile zakłada, że zakończenie testów zbiegnie się w czasie z większą dostępnością telefonów obsługujących VoLTE i VoWiFi oraz udostępnianiem tych technologii również w tańszych modelach telefonów, co będzie miało bezpośredni wpływ na liczbę potencjalnych klientów i termin komercjalizacji usługi.

VoLTE, to technologia, która pozwala zaoferować klientom połączenia głosowe w jakości HD Voice w oparciu o sieć LTE. Dzięki temu można wykonywać połączenia bez przełączania telefonu do sieci 3G, co przełoży się na krótszy czas zestawia połączenia i niższe zużycie baterii.

VoWiFi pozwoli zestawić połączenie lub wysłać SMS/MMS po podłączeniu do dowolnej sieci WiFi, prywatnej lub publicznej. Przygotowane przez nas rozwiązanie to w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku nie aplikacja tylko rozwiązanie natywne, działające nie w telefonie ale w sieci operatora. Dzięki temu klient może nie tylko wykonać połączenie i przeprowadzić rozmowę w sieci WiFi, ale też dowolnie przemieszczać się i przełączać się między siecią operatora i WiFi nie tracąc połączenia. Rozwiązanie przygotowane przez T-Mobile pozwala również na wykonywanie połączeń w roamingu. Dzięki zastosowaniu rozwiązania natywnego eliminowany jest również problem duplikowanych kontaktów, list połączeń itp.

Źróło: T-Mobile

Zdjęcie: Photogenica