Orange zamówił w Vectorze urządzenie sieciowe

Orange zamówił w Vectorze urządzenie sieciowe

Firma Vector z Gdynii poinformowała, że podpisała z Orange umowę ramową dotyczącą wdrożenia rozwiązania technologicznego Converton, które pozwala na dostarczenie szybkiego internetu tam, gdzie na ostatnim odcinku infrastruktury, czyli w domu klienta, nie ma możliwości położenia światłowodu, a można wykorzystać istniejący kabel koncentryczny. Dzięki temu nie ma też potrzeby przebudowy końcowego odcinka sieci.


Jak podaje Vector jest to zindywidualizowane rozwiązanie, a firmy współpracowały przy definiowaniu produktu zarówno na poziomie biznesowym, jak i technologicznym. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie od 500 Mb/s do 1 Gb/s prędkości transmisji.
- Rosnące oczekiwania klientów dotyczące prędkości internetu wymagają zmian w obszarze infrastruktury dostępowej. Częstym ograniczeniem w jej rozwoju jest brak możliwości (technicznej lub biznesowej) zmiany końcowego odcinka sieci użytkownika. W ten sposób powstał Converton - urządzenie pozwalające na dostarczenie po kablu koncentrycznym sygnału o wysokiej przepływności, bez konieczności przebudowy końcowego odcinka sieci – mówi Jacek Gwizdak, Business Development Director w Vector Technologies.
Źródło: Vector
Zdjęcie: Photogenica