innogy Polska zaczęła sprzedawać intelignetne gniazdka wifi

innogy Polska zaczęła sprzedawać intelignetne gniazdka wifi

Firma innogy Polska wprowadza inteligentne gniazdka wifi do swojej oferty. Klienci mogąje zamówić wynajmując je bezpośrednio poprzez serwis internetowy innogy, infolinię oraz w salonach.


Inteligentne gniazdko wifi jest połączeniem kontaktu elektrycznego z technologią, pozwalającą na przesyłanie danych bezprzewodowo do aplikacji mobilnej. Dzięki temu posiada ono wiele praktycznych funkcji. Użytkownik takiego gniazdka może po wyjściu z domu upewnić się, czy podłączony do niego sprzęt jest wyłączony, a jeśli nie – zdalnie go wyłączyć. Dzięki temu, nie będzie się martwić, czy prostownica do włosów albo żelazko są wyłączone z sieci.

Dzięki inteligentnemu gniazdku można też sprawdzić, ile energii pobierają poszczególne sprzęty elektryczne w domu. Pozwoli to na zracjonalizowanie wydatków na prąd poprzez rezygnację z korzystania z wybranych urządzeń lub wymianę ich na bardziej energooszczędne.

Jak podkreśla innogy zastosowanie inteligentnych gniazdek może przełożyć się nie tylko na oszczędności zużycia prądu, ale zwiększy także bezpieczeństwo domów i mieszkań, podczas gdy domownicy będą na przykład na wakacjach. Urlopowicze będą mogli zdalnie włączać lampy, telewizor czy radio, aby stworzyć wrażenie swojej obecności. Z pewnością pozwoli to w wielu przypadkach uniknąć włamania do mieszkania.

Ceny gnizdek wifi kształtują się następująco

- 24 miesiące: 1 gniazdko to 11,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 10,99 zł brutto / 1 szt. miesięcznie;

- 36 miesięcy: 1 gniazdko to 8,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 7,99 zł brutto/ 1 szt. miesięcznie;

- 48 miesięcy: 1 gniazdko to 5,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 4,99 zł brutto/ 1 szt. miesięcznie.

Aby skorzystać z tego urządzenia klient powinien posiadać urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) z systemem Android 4.0 lub IOS 6.0 (lub późniejszymi wersjami). Potrzebne jest także posiadanie w domu sieci wifi - internetowej sieci bezprzewodowej, służącej do łączenia inteligentnych urządzeń do routera, którym może być domowy modem, a nawet smartfon. Instalacja jest bardzo prosta. Po wynajęciu urządzenia i powrocie do domu wystarczy połączyć się z wifi i pobrać aplikację mobilną na swoje urządzenie przenośne. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy włożyć gniazdka wifi do wybranych kontaktów i dodać je do aplikacji mobilnej. I gotowe, teraz trzeba już tylko podłączyć urządzenia i można wygodnie zarządzać ich pracą poprzez telefon czy tablet.

Opłaty za wynajem gniazdek doliczane są do rozliczenia za energię elektryczną.

Źrodło: innogy Polska