Przejdź do treści

ePUAP znowu w tarapatach

Data: 2016-05-12 01:50:00
ePUAP znowu w tarapatach

Platforma ePUAP miała poważną awarię. W Centralnym Ośrodku Informatyki, który od 4 kwietnia przejął nadzór nad systemem, natychmiast zebrał się sztab kryzysowy.

Przez cały weekend trwały prace nad zdiagnozowaniem i naprawą awarii. W związku z przedłużającą się niestabilnością systemu ePUAP Centralny Ośrodek Informatyki dokonał zgłoszenia do wykonawcy systemu usterki krytycznej w ramach uprawnień przysługujących z tytułu gwarancji należytego wykonania systemu. Dostawca przyjął zgłoszenie i przystąpił do jego realizacji.

W Centralnym Ośrodku Informatyki cały czas pracuje sztab kryzysowy, który na bieżąco raportuje status prac i podejmowanych działań do Ministerstwa Cyfryzacji. Na chwilę obecną moment ostatecznego usunięcia problemów w bieżącym funkcjonowaniu ePUAP nie został sprecyzowany – będzie on ustalony po dokonaniu ustaleń z wykonawcą systemu. Przykro nam z powodu niedogodności.

Powtarzające się awarie potwierdzają wynikające z niedawnego audytu COI błędy w architekturze systemu. COI przejął ePUAP do eksploatacji w kwietniu br. i będzie pracował co najmniej do września nad doprowadzeniem do stanu stabilności i bezawaryjności. W tym samym czasie Centralny Ośrodek Informatyki prowadzić będzie działania związane z dostosowaniem wydzielonego profilu zaufanego do systemu ePUAP.

ePUAP jest od dłuższego czasustwarza powaąne problemy. Jego wdrożenie kosztowało dotąd niemal 150 mln zł, a - jak zauwża Anna Streżyńska - "platforma nie jest w stanie poprawnie działać". We wpisie na Facebooku dodaje już dosadniej, że "gdyby nie środku z UE, ePUAP należałoby zaorać".

Źródło: Ministerstwo Cyfryzajci, własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie