Przejdź do treści

Alcatel-Lucent wspiera sieci definiowane przez oprogramowanie

Data: 2012-12-06 09:01:00
Alcatel-Lucent wspiera sieci definiowane przez oprogramowanie

Firma Alcatel-Lucent przedstawiła swe rozwiązanie w obszarze sieci definiowancyh przez oprogramowanie (SDN – z ang. Software Defined Network). Zainteresowanie sieciami SDN, będące wyraźnym trendem rynkowym w segmencie przedsiębiorstw, to efekt coraz większej mobilności pracowników oraz trudności w zarządzaniu siecią wynikających z postępującej wirtualizacji centrów danych.

Zastosowanie architektury sieciowej typu SDN umożliwia przedsiębiorstwom programowanie sieci, sterowanie ruchem, a także kontrolę i modyfikację aplikacji w tych sieciach. Dodając zwiększone możliwości programowania, rozpoznawania aplikacji oraz kompleksową widoczność w sieci do rozwiązania AFN (Application Fluent Network), Alcatel-Lucent oferuje sieć SDN dla przedsiębiorstw, która wykracza poza podstawowe rozpoznawanie aplikacji działających w sieci i zapewnia automatyczne modyfikacje w czasie rzeczywistym.

Podejście firmy Alcatel-Lucent do sieci SDN polegające na dostosowywaniu się sieci do potrzeb aplikacji (Application Fluent) zostało rozszerzone na całą sieć przedsiębiorstwa. Dzięki temu, rozwiązanie wychodzi poza podstawową konfigurację sieciową, co zwiększa jakość użytkowania. Alcatel-Lucent podkreśla, że korzystając z tej strategii, średnie i duże przedsiębiorstwa uzyskają dostęp do rozwiązań o wysokim stopniu automatyzacji, które są jednocześnie łatwe w obsłudze, skalowalne i kompatybilne z istniejącymi sieciami.

– W pierwszych zastosowaniach sieci SDN kładziono nacisk głównie na automatyzację, której celem było usunięcie warstwy pośredniej obsługiwanej przez użytkowników, wymaganej dotąd do zmiany konfiguracji sieci w związku z dodawaniem, przenoszeniem i modyfikacją wdrożeń wirtualnych maszyn. Dużo bardziej korzystne będą jednak nowe zastosowania SDN koncentrujące się na wygodzie użytkowania oraz usprawnieniach operacyjnych, spełniających obietnicę sieci korporacyjnej dostosowującej się do potrzeb aplikacji – mówi Mark Fabbi, wiceprezes i analityk firmy Gartner.

CandIT Media, belgijska firma będąca liderem w sektorze mediów cyfrowych, jest pierwszym klientem, który sprawdzi w praktyce podejście Application Fluent firmy Alcatel-Lucent w korporacyjnej sieci SDN. CandIT Media opracowuje autorskie rozwiązania związane z produkcją mediów cyfrowych, spełniające wymagania w zakresie magazynowania dużych ilości danych oraz przesyłania plików w czasie rzeczywistym. Wykorzystując przełączniki OmniSwitch 6900, firma stworzyła sieć cyfrową „rozpoznającą treść”, służącą do dynamicznej obsługi szczytów natężenia ruchu typowych dla przepływów danych. Oprócz zwiększenia jakości użytkowania swoich rozwiązań, firma CandIT Media może je teraz oferować klientom w niższych cenach, dzięki większej wydajności przesyłania dużych plików.

– Duże obciążenia sieci, z którymi pracujemy, mają wybuchowy charakter, dlatego przełączniki ethernetowe nie są optymalne do przesyłania tego rodzaju danych. Dzięki zastosowaniu standardowego sprzętu i przełączników Alcatel-Lucent OmniSwitch 6900 udało nam się poprawić jakość usługi poprzez optymalną regulację przesyłania treści, co zaowocowało także zwiększeniem wydajności fizycznych elementów sieci – mówi Luc Andries, dyrektor ds. technicznych w firmie CandIT Media

Źrodło: Alcatel-Lucent

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sieci, SDN, Alcatel-Lucent, technologie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie