Przejdź do treści

W przyszłym tygodniu Kongres Telewizji Światłowodowej w Gdańsku

Data: 2016-10-27 00:12:00
Kheng Ho Toh / Photogenica

Przeszło 20 nadawców treści oraz dostawców usług i technologii, a także ponad 200 przedstawicieli operatorów z branży ISP i kablowej będzie rozmawiać o przyszłości IPTV podcas Kongresu Telewizji Światłowodowej, który odbędzie się 3 i 4 listopada w Gdańsku.

Według analityków firmy Zion Research globalny rynek IPTV czeka szybki wzrost. Jego wartość w 2015 roku szacowali na około 34,7 miliarda dolarów, zaś do 2021 roku ma on urosnąć do blisko 94 miliardów dolarów, co oznacza że średnia roczna stopa wzrostu w ciągu kolejnych 5 lat przekroczy 18 procent. Jeszcze bardziej dynamiczny rozwój będziemy obserwować w obszarze CDN, czyli sieci dostarczających treści na potrzeby IPTV. Badacze z agencji MarketsandMarkets określili potencjał tego sektora na 2,8 miliarda dolarów w 2015 roku, jednocześnie prognozując, że w 2020 roku będzie on wart przeszło 12,2 miliarda dolarów.

Właśnie zagadnieniu rozwoju i popularyzacji interaktywnej telewizji IPTV na polskim rynku poświęcony będzie Kongres Telewizji Światłowodowej. Przedstawiciele ponad dwustu firm związanych z sektorem „Pay TV” będą dyskutować podczas tego wydarzenia, jak przyspieszyć rozwój IPTV i zaoferować klientom najbardziej atrakcyjną formę telewizyjnej oraz internetowej rozrywki. Pomogą im w tym prezentacje uznanych specjalistów od marketingu, sprzedaży i technicznych aspektów budowy usług. W ramach konferencji odbędzie się także panel dyskusyjny poświęcony tematyce aktywnej sprzedaży usług telekomunikacyjnych oraz wsparcia działań sprzedażowych oferowanych przez EVIO Polska. Podczas sesji technicznych uczestnicy poznają innowacje w dziedzinie infrastruktury, które sprawiają, że dostawcy mogą za pośrednictwem sieci światłowodowych świadczyć najwyższej jakości usługi internetowe oraz IPTV.

W pierwszym dniu kongresu, tuż po zakończeniu sesji merytorycznych, odbędzie się wieczorna Gala Światłowodowa. Na gości zgromadzonych we wnętrzach postindustrialnego Centrum Stocznia Gdańska czekać będą liczne atrakcje, zarówno branżowe jak i artystyczne. Początek wieczoru będzie poświęcony premierze nowych usług, które już od listopada tego roku wzbogacą ofertę Telewizji Światłowodowej.

Poprzednie edycje wydarzenia, które odbyły się kolejno w Wieliczce i Krakowie, spotkały się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli branży usług telewizyjnych i telekomunikacyjnych. W 2015 roku na zaproszenie EVIO przyjechało do stolicy Małopolski ponad 350 uczestników. Sukces minionej edycji sprawił, że na nadchodzącym kongresie organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby gości.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie kongres.tv.

Źodło: Evio

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Telewizja Światłowodowa, Evio, konferecja, kongres, IPTV

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie