Przejdź do treści

W Łodzi powstaje Centrum Nauki i Techniki

Data: 2016-11-04 00:33:00
hypermania2 / photogenica

Firma Qumak zdobyła ostatnie zlecenie na realizację ekspozycji medialnych w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – EC1. Jest to ostatnie zadanie w ramach tworzenia największej, publicznej przestrzeni edukacyjnej w Polsce. Wartość całego projektu to 40 mln zł netto.

Prace obejmą finalizację ekspozycji Ścieżki „Mikroświat-Makroświat” oraz aranżację strefy w Chłodni Kominowej CNiT. Qumak będzie odpowiedzialny za stworzenie multimedialnych stanowisk, przeznaczonych do użytku przyszłych odwiedzających. Działania zostaną zintegrowane z efektami poprzednich etapów realizacji multimedialnej wystawy.

Ukończone EC1 stanie się największym Centrum Nauki w Polsce. W odrestaurowanym budynku stuletniej elektrowni, zwiedzający będą mieli okazję odkrywać rządzące naturą prawa chemii i fizyki. Dzięki multimediom i nowoczesnym technologiom dowiedzą się m.in. jak powstaje i przetwarzana jest energia, pojawi się też możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Zaprezentowane zostaną również obiekty i zjawiska, które ze względu na swoją skalę i właściwości nie są możliwe do zaobserwowania w normalnych warunkach.

Finalizacja ekspozycji medialnych to już czwarte zadanie, które Qumak zrealizuje dla Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Konsorcjum firm: Qumak, MAE Multimedia Art & Education oraz MUSEKO rozpoczęło realizację wystawy stałej już w styczniu 2016 roku, sukcesywnie zdobywając zlecenia dotyczące kolejnych części wystawy.

Wartość ostatniego zlecenia to 2,2 mln zł netto.

Źródło: Qumak

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Centrum Nauki i Techniki, Łódź, Qumak

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie