Przejdź do treści

Aktualności

Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

30 godzin pracy programistów do tego dane zbierane przez instytucje publiczne i efekt jest piorunujący. W niedzielę, 25 września, zakończył się pierwszy rządowy maraton programistów, czyli Hackathon danych publicznych. 90 osób w 17 zespołach tworzyło przez weekend aplikacje wykorzystujące dane publiczne i walczyło o nagrody o łącznej puli ponad 50 tys. zł. Trzy zwycięskie projekty zostaną wdrożone.

czytaj: Dane publiczne i pierwszy rządowy maraton programistów

Jesús Sanz / Photogenica

Potencjał chmury nie do końca wykorzystywany

68 proc. organizacji wykorzystuje chmurę aby zwiększyć efektywność swojego biznesu, ale tylko 3 proc.  posiada optymalne strategie chmurowe generujące ponadprzeciętne rezultaty biznesowe – wynika z badania IDC sponsorowanego przez Cisco

czytaj: Potencjał chmury nie do końca wykorzystywany

1 Tb/s uzyskane w teście technologii optycznej

1 Tb/s uzyskane w teście technologii optycznej

Nokia Bell Labs, Deutsche Telekom T-Labs oraz Uniwersytet Techniczny w Monachium osiągnęły predkość 1 Tb/s w  teście technologii optycznej stosując nową technikę modulacji. To badanie może pomóc rozszerzyć możliwości sieci optycznych, by mogły sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przesył danych.

czytaj: 1 Tb/s uzyskane w teście technologii optycznej

Trzy softwareowe marki łączą siły

Trzy software'owe marki łączą siły

intive – tak brzmi nazwa nowej marki, która powstała w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk.

czytaj: Trzy software'owe marki łączą siły

Mobilny Asystent Mieszkańca we Wrocławiu

Mobilny Asystent Mieszkańca we Wrocławiu

Wrocławska aplikacja mobilna MAM (Mobilny Asytent Mieszkańca), to nowe narzędzie dla wrocławian. Dzięki aplikacji będzie można m.in. zgłaszać awarie przez smartfona.

czytaj: Mobilny Asystent Mieszkańca we Wrocławiu

Anan Chincho / Photogenica

Nokia wprowadza technologię 4.5G Pro

Nokia wprowadza 4.5G Pro, technologię komórkową, która zapewni znaczącą poprawę wydajności i prędkości sieci, pożądaną przez operatorów w czasie gdy ewoluują w kierunku sieci następnej generacji, która spełni też  wymagania łączności w wielkich aglomeracjach. Nokia przedstawiła również swoje plany co do technologii 4.9G.

czytaj: Nokia wprowadza technologię 4.5G Pro

Cristi Matei / Photogenica

Orange zamówił w Vectorze urządzenie sieciowe

Firma Vector z Gdynii poinformowała, że podpisała z Orange  umowę ramową dotyczącą wdrożenia rozwiązania technologicznego Converton, które pozwala na dostarczenie szybkiego internetu tam, gdzie na ostatnim odcinku infrastruktury, czyli w domu klienta, nie ma możliwości położenia światłowodu, a można wykorzystać istniejący kabel koncentryczny. Dzięki temu nie ma też potrzeby przebudowy końcowego odcinka sieci.

czytaj: Orange zamówił w Vectorze urządzenie sieciowe

Jesús Sanz / Photogenica

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy w chmurze prywatnej

Zamiast inwestować w magazyn z aparatami telefonicznymi, kupować drogie centrale telefoniczne oraz szkolić pracowników w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych, Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy korzysta z usługi ujednoliconej komunikacji w technologii cloud computing.

czytaj: Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy w chmurze prywatnej

Netia Ethernet z certyfikatem MEF CE 2.0

Netia Ethernet z certyfikatem MEF CE 2.0

Operator podkreśla, że otrymany certyfikat objął najpopularniejsze obecnie wśród klientów biznesowych oraz operatorów usługi transmisji danych.

czytaj: Netia Ethernet z certyfikatem MEF CE 2.0

Jest agenda 17. konferencji PLNOG

Jest agenda 17. konferencji PLNOG

Organizatorzy 17. edycji konferencji PLNOG w Krakowie opublikowali agendę wydarzenia.

czytaj: Jest agenda 17. konferencji PLNOG

przeczytaj_tresc_ponownie