Przejdź do treści

Aktualności

Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

Co godzinę polskie firmy ściągają ponad 100 plików zagrożonych wirusem. Koszt zabezpieczenia przed atakami hakerów to średnio 1,5 mln zł dla polskiej firmy. Codziennie na świecie powstaje 1 milion nowych wirusów, których efektem jest utrata danych. Polska aplikacja UseCrypt ma chce przed tym tymi zagrożniami zabezpieczać użykoników i zarazem staje w szranki z  konkurencją dla zagranicznych firm branży IT.

czytaj: Polska aplikacja UseCrypt przeciw hakerom

 James Thew / Photogenica

Oceaniczny rekord w transmisji danych

Alcatel-Lucent Submarine Networks i Nokia Bell Labs osiągnęły prędkośc 65 Terabitów na sekundę ustanawiając rekord transmisji dla systemów kabli oceanicznych. 

czytaj: Oceaniczny rekord w transmisji danych

Orange uruchomił VoLTE

Orange uruchomił VoLTE

Orange uruchomił komercyjnie usługę Voice over LTE, bazującą na najnowszej technologii transmisji głosu w cyfrowych sieciach komórkowych. Dzięki niej klienci szybciej nawiążą połączenia i będą rozmawiać z lepszą jakością dźwięku - przekonuje operator. Z nowej usługi, jako pierwsi mogą korzystać posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz S7 edge.

czytaj: Orange uruchomił VoLTE

Informatyzacja węgrowskiego szpitala

Informatyzacja węgrowskiego szpitala

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Węgrowie już w drugiej połowie 2017 r. wdrożony zostanie nowoczesny system teleinformatyczny obejmujący zarządzanie, dokumentację medyczną i świadczenie usług on-line. Powstaną elektroniczna dokumentacja medyczna i elektroniczny obieg dokumentów.

czytaj: Informatyzacja węgrowskiego szpitala

8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

Coraz więcej placówek na Mazowszu sięga po unijne środki na informatyzację. Wkrótce podobne wsparcie cel otrzyma także Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w którym w połowie 2018 roku wystartują nowoczesne e-usługi administracyjne.

czytaj: 8 mln zł wsparcia na wdrożenie i popularyzacja e-usług na Mazowszu

Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

Bank Pekao SA jako pierwszy w Polsce uruchomił pilotaż usługi płatności mobilnych w wybranych urzędach. Dzięki aplikacji PeoPay za wydanie np. prawa jazdy, mapy geodezyjnej, czy rejestrację pojazdu zapłaci się znacznie szybciej i wygodniej. Nie trzeba będzie dodatkowo iść do okienka kasowego, gdyż opłaty urzędowe będzie można uiścić za pomocą telefonu, bezpośrednio u urzędnika, który zajmuje się naszą sprawą.

czytaj: Pilotaż płatności smartfonem w urzędach

IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

Firma IBM poinformowała o inwestycji 200 milionów dolarów w centrum Watson Internet of Things (IoT) w Monachium. Centrum będzie wspierać zastosowanie Internetu Rzeczy w obszarach blockchain oraz bezpieczeństwa  i analizy  danych dostarczanych z miliardów sensorów umieszczonych w maszynach, autach i dronach.


 

czytaj: IBM inwestuje 200 mln dol. w IoT w Monachium

17. edycja PLNOG przyciągnęła  blisko 800 uczestników

17. edycja PLNOG przyciągnęła blisko 800 uczestników ​

Niemal 800 osób - inżynierów, sieciowców, administratorów sieci, marketingowców i studentów kierunków telekomunikacyjnych brało udział w 17. edycji PLNOG w Krakowie.

czytaj: 17. edycja PLNOG przyciągnęła blisko 800 uczestników ​

Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

200 dziewcząt z krakowskich szkół uczestniczyło w całodniowym wydarzeniu poświęconym naukom ścisłym, technologii, inżynierii oraz matematyce. Celem spotkania było zainspirowanie uczestniczek do podejmowania studiów oraz planowania ścieżek karier w tych dziedzinach.

czytaj: Zielone światło w Krakowie dla dziewcząt w ICT

alphaspirit / Photogenica

W laboratoriach Orange Polska osiągnięto 1,91 Gb/s prędkości transmisji w sieci mobilnej

Transfer 1,91 Gb/s w sieci mobilnej, który został osiągnięty wspólnie przez inżynierów Orange Polska i Huawei , to obecnie jeden z najlepszych wyników transferu w sieci 4G na świecie i najlepszy w Polsc e- poinformował operator. Jego osiągniecie było możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń i rozwiązań, z których większość jest obecnie testowana lub wdrażana w sieci Orange Polska. Eksperymenty laboratoryjne pozwalają sprawdzić możliwości zastosowanych rozwiązań i będą wstępem do technologii 5G, która nie jest jeszcze na etapie standaryzacji - zapowiada Orange Polska. 

czytaj: W laboratoriach Orange Polska osiągnięto 1,91 Gb/s prędkości transmisji w sieci mobilnej

przeczytaj_tresc_ponownie