Przejdź do treści

Aktualności

Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

 

Intel opracował nową generację procesorów Intel Atom przeznaczoną dla Internetu rzeczy. Nowe układy stanowią odpowiedź na rosnącą liczbę urządzeń podłączonych do sieci. 

 

czytaj: Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

hypermania2 / photogenica

W Łodzi powstaje Centrum Nauki i Techniki

Firma Qumak zdobyła ostatnie zlecenie na realizację ekspozycji medialnych w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – EC1. Jest to ostatnie zadanie w ramach tworzenia największej, publicznej przestrzeni edukacyjnej w Polsce. Wartość całego projektu to 40 mln zł netto.

czytaj: W Łodzi powstaje Centrum Nauki i Techniki

Chmura Oracle wdrożona w Orange

Chmura Oracle wdrożona w Orange

Do prowadzonego w Grupie Orange uspójnienia procesów finansowych w Chmurze wybrano Oracle ERP Cloud, jako produkt najlepiej odpowiadający potrzebom klienta w tym zakresie – poinformował Oracle Polska

czytaj: Chmura Oracle wdrożona w Orange

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Dwa razy więcej wydarzeń programistycznych niż w zeszłej edycji oraz drugie miejsce w Europie pod względem liczby zorganizowanych imprez – z takim wynikiem Polska zakończyła w tym roku Europejski Tydzień Kodowania. Do tego imponującego rezultatu przyczynili się również Mistrzowie Kodowania, którzy przygotowali ponad połowę wydarzeń w ramach Code Week w Polsce.

czytaj: Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania

Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

Mastercard nawiązał współpracę z firmą Fit Pay Inc., której celem jest wprowadzenie funkcji płatności zbliżeniowych w urządzeniach z kategorii wearables i tzw. internetu rzeczy (IoT). W ramach współpracy platforma Fit Pay zostanie zintegrowana z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES), a obaj partnerzy nawiążą współpracę z firmą Wearatec i innymi producentami w celu udostępnienia posiadaczom kart Mastercard różnych urządzeń umożliwiających bezpieczne wykonywanie płatności zbliżeniowych.

czytaj: Płatności zbliżeniowe także w IoT i wearables

photgenica

Orange z najszybszą stacją bazową w Polsce

Orange poinformował na firmowym blogu, że w Warszawie przy Placu Politechniki razem z Huawei uruchomił najszybszą stację bazową w Polsce pozwalającą na pobieranie danych z prędkością do 600 Mb/s.

czytaj: Orange z najszybszą stacją bazową w Polsce

LTE wykorzystane we Wrocławiu  do obsługi inteligentnych liczników

LTE wykorzystane we Wrocławiu do obsługi inteligentnych liczników

Gemalto, specjlaizująca się  w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa, dostarczył integratorowi Andra technologię Cinterion M2M (Machine-to-Machine), która – wykorzystując sieć komórkową Orange – umożliwia przesyłanie danych w standardzie LTE w inteligentnych licznikach zamontowanych we Wrocławiu.

czytaj: LTE wykorzystane we Wrocławiu do obsługi inteligentnych liczników

Kheng Ho Toh / Photogenica

W przyszłym tygodniu Kongres Telewizji Światłowodowej w Gdańsku

Przeszło 20 nadawców treści oraz dostawców usług i technologii, a także ponad 200 przedstawicieli operatorów z branży ISP i kablowej będzie rozmawiać o przyszłości IPTV podcas Kongresu Telewizji Światłowodowej, który odbędzie się 3 i 4 listopada w Gdańsku.

czytaj: W przyszłym tygodniu Kongres Telewizji Światłowodowej w Gdańsku

21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

czytaj: 21 polskich spółek w 17. rankingu Technology Fast 50

alphaspirit Photogenica

Play wprowadza usługę Wi-FI Calling

Play udostępnił swoim klientom usługę pozwalającą na przeprowadzanie połączeń i wymianę wiadomości SMS za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Usługa jest bezpłatna, działa zarówno w Polsce jak i poza jej granicami oraz jest dostępna dla klientów indywidualnych jak i posiadających oferty dla firm.

czytaj: Play wprowadza usługę Wi-FI Calling

przeczytaj_tresc_ponownie