Przejdź do treści

Aktualności

Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Korbank lokalny operator telekomunikacyjny we Wrocławiu, twórca i właściciel platformytelewizyjnej Avios – zaoferował komercyjny dostęp do kanału 4K UHD

czytaj: Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Prezydent Andrzej Duda odwiedził  w Szwecji Ericssona

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Szwecji Ericssona

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda był gościem w siedzibie firmy Ericsson w miejscowości Kista, zwanej szwedzką Doliną Krzemową. Prezydent odwiedził Ericsson Studio, gdzie Carl Mallander (Chief Financial Officer, Ericsson) przedstawił profil działalności i zarys obecności firmy w 180 krajach na świecie.

czytaj: Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Szwecji Ericssona

Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

Ericsson i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy, w którym zobowiązały się do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G.

czytaj: Ericsson zaprosił Politechnikę Warszawską do projektu 5G

3S wspiera technologiczne start-upy

3S wspiera technologiczne start-upy

Ruszył 3S Starter, czyli program wspierający firmy w tworzeniu nowych lub rozwijaniu obecnych projektów technologicznych (IT). W ramach programu, 3S Data Center udostępni pulę voucherów kwotowych o łącznej wartości  50 000 zł na usługi oferowane w centrach danych. Voucher można pozyskać poprzez udział w wybranych konkursach dla start’upów oraz bezpośrednio w 3S.

czytaj: 3S wspiera technologiczne start-upy

Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska wspólnie z firmą Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei – Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA). W ramach programu zarówno studenci jak i eksperci z branży będą szlifować umiejętności w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez certyfikowane kursy Huawei.

czytaj: Program szkoleniowy Huawei na Politechnice Poznańskiej

40 mln zł dla czterech e-Pionierów

40 mln zł dla czterech e-Pionierów

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy konkurs e-Pionier. Cztery podmioty działające dla sektora ICT otrzymają w sumie 40 mln zł na stworzenie interdyscyplinarnych zespołów, które będą pracować nad rozwiązaniami technologicznymi ważnych problemów społecznych i gospodarczych.

czytaj: 40 mln zł dla czterech e-Pionierów

Android Pay dostępne w Polsce

Android Pay dostępne w Polsce

Usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay została udostępniona w Polscew ubiegłym tygodniu. Android Pay daje posiadaczom kart Mastercard możliwość łatwego płacenia telefonami różnych producentów z systemem operacyjnym Android, poprzez zbliżenie urządzenia do terminala płatniczego akceptującego transakcje Mastercard. 


czytaj: Android Pay dostępne w Polsce

T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

Operator zakłada, że do końca roku około 50 tysięcy klientów będzie miało aktywną ofertę objętą VoLTE i VoWIFi i właściwy telefon.

czytaj: T-Mobile wdraża komercyjnie VoWiFi i VoLTE

Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Przejmując firmę Harman Samsung uzyska dostęp do 8 tysięcy projektantów i inżynierów-programistów, którzy otworzą przed koncernem rynek Internetu Rzeczy. Samunsg liczy, że dzięki tej współpracy powstanie kolejna generacja rozwiązań dla konsumentów i przedsiębiorstw wykorzystujących technologię chmury oraz kompleksowych usług dla rynku motoryzacyjnego poprzez sprzężenie projektowania z danymi i urządzeniami.

czytaj: Samsung dzięki przejęciu chce budować pozycję na rynku aut podłączonych do internetu

Kenny Kiernan / Photogenica

Evio będzie dostarczać usługę IPTV w oparciu o Unicast

Evio na kongresie Telewizji Światłowodowej poinformowało, że oferowna przez nią  telewizja IPTV dostępna jest w oparciu o dosył unicastowy.

czytaj: Evio będzie dostarczać usługę IPTV w oparciu o Unicast

przeczytaj_tresc_ponownie