Przejdź do treści

Miliard kont portalu Yahoo w rękach hakerów

Data: 2016-12-16 00:21:00
Miliard kont portalu Yahoo w rękach hakerów

Hakerzy wykradli informacje z ponad miliarda kont naszych użytkowników - przynał się  amerykański portal Yahoo. Atak, do którego doszło w sierpniu 2013 roku, agencja Associated Press określiła największym w historii.

W ręce cyberprzestępców trafiły imiona i nazwiska użytkowników, ich daty urodzenia, numery telefonów, a także zahaszowane hasła. W niektórych przypadkach przechwycone mogły zostać także pytania i odpowiedzi pomocnicze, które służą weryfikacji tożsamości użytkownika.

Yahoo zapewniło, że hakerzy najpewniej nie przejęli niezabezpieczonych haseł ani informacji dotyczących kont bankowych czy kart płatniczych. 

Jak tłumaczy Yahoo, autor ataku znalazł się w posiadaniu zastrzeżonego kodu. Spreparował pliki cookies, które pozwoliły mu na dostęp do kont użytkowników Yahoo bez potrzeby wpisywania jakiegokolwiek hasła. Nie podano dokładnie, kto może stać za atakiem.

Internauci, których konta były narażone na atak, otrzymali informację o potrzebie zmiany hasła. Dla pewności warto jednak zmienić je po raz kolejny.

To nie jedny przypadke, kiedy dane użytkowników Yahoo zostały skradzione. We wrześniu portal poinformował, że w wyniku ataku, do którego doszło pod koniec 2014 r., hakerzy wykradli informacje z 500 milionów kont osób korzystających z Yahoo. Eksperci podejrzewali wówczas, że mogli za nim stać hakerzy powiązani z obcym państwem.

Źródło: Yahoo, PAP

Zdjecie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Yahoo!, cyberatak, cyberprzestępcy, cyberzagrożenia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie