Przejdź do treści

Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

Data: 2016-11-07 00:26:00
Intel opracował procesory do Internetu Rzeczy

 

Intel opracował nową generację procesorów Intel Atom przeznaczoną dla Internetu rzeczy. Nowe układy stanowią odpowiedź na rosnącą liczbę urządzeń podłączonych do sieci. 

 

Jak zauważa Intel według danych firmy Cisco IBSG, do 2020 roku będzie ich 50 miliardów. Urządzenia te będą generować 44 zetabajty (44 biliony gigabajtów) danych rocznie. Aby mogły sprawnie wykonywać swoje zadania, będą potrzebować znacznie większej mocy przetwarzania na brzegu sieci oraz w tzw. mgle obliczeniowej, która pośredniczy między nimi a siecią. 

Nowe procesory Intel Atom z serii E3900 zostały zaprojektowane z myślą o szybkim rozwoju i wzroście złożoności technologii Internetu rzeczy. Charakteryzują się wydajnością, mocą przetwarzania i skalowalnością. Mimo niewielkich rozmiarów zapewniają nowy, wyższy poziom bezpieczeństwa, determinizmu pomiarów (niezawodności i powtarzalności ważnej zwłaszcza w zastosowaniach przemysłowych) oraz mocy obliczeniowej wymaganej do przetwarzania obrazów i nagrań wideo.

Ułatwią opracowanie innowacyjnych technologii Internetu rzeczy w wielu obszarach ― od nagrywania filmów wideo poprzez różne gałęzie przemysłu i produkcji po handel detaliczny.

Procesory z serii E3900 mają 1,7 raza większą moc obliczeniową w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji1. Przyspieszają pracę pamięci i zwiększają jej przepustowość. Zapewniają moc i wydajność przetwarzania niezbędną w technologiach obliczeniowych, które łączą brzeg sieci z chmurą. Procesory z serii Intel Atom E3900 są wbudowane w macierz FCBGA (z ang. Flip Chip Ball Grid Array) i oparte na 14-nanometrowej technologii krzemowej. Według producenta sprawdzą się w wielu zastosowaniach związanych z Internetem rzeczy, gdzie skalowalna wydajność, niewielkie rozmiary i duża moc obliczeniowa mają ogromne znaczenie.  

Intel podkreśla też, że dzięki procesorom Intel Atom z serii E3900 brzeg sieci i mgła obliczeniowa staną się bardziej inteligentne. Wiele procesów przetwarzania będzie się odbywać bezpośrednio w czujniku gromadzącym dane lub w jego pobliżu, bez konieczności ich przenoszenia do centrum przetwarzania danych. Mgła obliczeniowa (ang. fog computing) to zdecentralizowana infrastruktura obliczeniowa, w której zasoby obliczeniowe i usługi aplikacyjne są rozmieszczone w najlepszych z logicznego punktu widzenia miejscach między źródłem danych a chmurą.

Źródło: Intel

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Intel Atom z serii E3900, IoT, Internet rzeczy, procesory, Intel

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie