Przejdź do treści

innogy Polska zaczęła sprzedawać intelignetne gniazdka wifi

Data: 2016-12-19 00:17:00
innogy Polska zaczęła sprzedawać intelignetne gniazdka wifi

Firma innogy Polska  wprowadza inteligentne gniazdka wifi do swojej oferty. Klienci mogąje zamówić wynajmując je bezpośrednio poprzez serwis internetowy innogy, infolinię oraz w salonach.

Inteligentne gniazdko wifi jest połączeniem kontaktu elektrycznego z  technologią, pozwalającą na przesyłanie danych bezprzewodowo do aplikacji mobilnej. Dzięki temu posiada ono wiele praktycznych funkcji. Użytkownik takiego gniazdka może po wyjściu z domu upewnić się, czy podłączony do niego sprzęt jest wyłączony, a jeśli nie – zdalnie go wyłączyć. Dzięki temu, nie będzie się martwić, czy prostownica do włosów albo żelazko są wyłączone z sieci.

Dzięki inteligentnemu gniazdku można też sprawdzić, ile energii pobierają poszczególne sprzęty elektryczne w domu. Pozwoli to na zracjonalizowanie wydatków na prąd poprzez rezygnację z korzystania z wybranych urządzeń lub wymianę ich na bardziej energooszczędne.

Jak podkreśla innogy zastosowanie inteligentnych gniazdek może przełożyć się nie tylko na oszczędności zużycia prądu, ale zwiększy także bezpieczeństwo domów i mieszkań, podczas gdy domownicy będą na przykład na wakacjach. Urlopowicze będą mogli zdalnie włączać lampy, telewizor czy radio, aby stworzyć wrażenie swojej obecności. Z pewnością pozwoli to w wielu przypadkach uniknąć włamania do mieszkania.

Ceny gnizdek wifi kształtują się następująco

- 24 miesiące: 1 gniazdko to 11,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 10,99 zł brutto / 1 szt.  miesięcznie;

- 36 miesięcy: 1 gniazdko to 8,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 7,99 zł brutto/ 1 szt.  miesięcznie;

- 48 miesięcy: 1 gniazdko to 5,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 4,99 zł brutto/ 1 szt.  miesięcznie.

Aby skorzystać z tego urządzenia klient powinien posiadać urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) z systemem Android 4.0 lub IOS 6.0 (lub późniejszymi wersjami). Potrzebne jest także posiadanie w domu sieci wifi - internetowej sieci bezprzewodowej, służącej do łączenia inteligentnych urządzeń do routera, którym może być domowy modem, a nawet smartfon. Instalacja jest bardzo prosta. Po wynajęciu urządzenia i powrocie do domu wystarczy połączyć się z wifi i pobrać aplikację mobilną na swoje urządzenie przenośne. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy włożyć gniazdka wifi do wybranych kontaktów i dodać je do aplikacji mobilnej. I gotowe, teraz trzeba już tylko podłączyć urządzenia i można wygodnie zarządzać ich pracą poprzez telefon czy tablet.

Opłaty za wynajem gniazdek doliczane są do rozliczenia  za energię elektryczną.

Źrodło: innogy Polska

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

gniazdko wifi, inteligentny dom, innogy Polska, energia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie